українська російська англійська
Раїса Богатирьова: Антивакцинальні настрої в суспільстві є дуже небезпечними
25.04.2013 | 12:38
Прес-служба Міністерства охорони здоров'я

Антивакцинальні настрої в суспільстві впливають на рівень охоплення імунізацією та є надзвичайно небезпечними, наголосила Міністр охорони здоров'я України Раїса Богатирьова в програмі "Порядок денний" на Першому каналі Українського радіо.

За її словами, саме це стало причиною того, що свого часу була зірвана додаткова вакцинація проти кору. Як результат - більше 12 тисяч хворих на кір у 2011-2012 роках.

Міністра наголосила, що рівень охоплення дитячого населення імунопрофілактикою тоді знизився до критично низького, при якому були можливі спалахи та епідемії інфекційних хвороб. Все це було викликано агресивною антивакцинальною кампанією, яка широко висвітлювалася ЗМІ і зумовила чисельні відмови батьків від проведення профілактичних щеплень дітям.

На сьогодні МОЗ спільно з міжнародними партнерами -ВООЗ, ЮНІСЕФ - розробляє інформаційну кампанію, направлену на відновлення довіри населення до вакцинації, повідомила Раїса Богатирьова.

"Не можна сказати, що антивакцинальні кампанії - це лише проблема України. У інших країнах вони теж відбуваються, але мають інший, випадковий, характер", - розповіла керівник МОЗ України.

На думку Міністра охорони здоров'я України, ЗМІ не повинні долучатись до необґрунтованих звинувачень щодо вакцинації, а мають об'єктивно та всебічно висвітлювати кожен випадок, для того, щоб доносити до суспільства правдиву інформацію.

 

 

версія для друку