українська російська англійська
Винесено на громадське обговорення законопроект про повторні вибори народних депутатів
25.04.2013 | 14:06
Прес-служба Міністерства юстиції

Міністерство юстиції винесло на громадське обговорення проект Закону України «Про повторні вибори народних депутатів України  до Верховної Ради України VІІ скликання у деяких одномандатних виборчих округах у звзку з неможливістю достовірного встановлення підсумків голосування та результатів виборів народних депутатів України 28 жовтня 2012 року».

Як повідомив Міністр юстиції Олександр Лавринович, проект Закону було розроблено Міністерством юстиції у зв’язку з прийняттям Центральною виборчою комісією постанови від 5 листопада 2012 року № 1931 "Про неможливість достовірного встановлення підсумків голосування та результатів виборів народних депутатів України 28 жовтня 2012 року в одномандатних виборчих округах № 94, 132, 194, 197 та 223", а також у зв’язку з визнанням Вищим адміністративним судом України неможливим достовірне встановлення підсумків голосування та результатів виборів народних депутатів України 28 жовтня 2012 року в одномандатних виборчих округах № 11 та 71 (постанова від 8 лютого 2013 року № П/800/99/13).

Законопроект передбачає, що повторні вибори мають бути проведені відповідно до Закону України "Про вибори народних депутатів України" з урахуванням особливостей, визначених у Законі ««Про повторні вибори народних депутатів України до Верховної Ради України VІІ скликання у деяких одномандатних виборчих округах…».

Згідно законопроекту, вибори проводитимуться на підставі рішення Центральної виборчої комісії, яке має бути прийняте не пізніш як через 15 днів після набрання чинності указаним Законом.

Висування кандидатів у народні депутати України почнеться на наступний день після опублікування рішення Центральної виборчої комісії 

Законопроект також передбачає, що при проведенні повторних виборів народних депутатів України офіційні спостерігачі від іноземних держав та міжнародних організацій, крім прав, визначених Законом України «Про вибори народних депутатів України», матимуть право отримувати копії протоколів про прийняття окружною виборчою комісією виборчих бюлетенів, передачу дільничним виборчим комісіям виборчих бюлетенів, про підрахунок голосів виборців і встановлення підсумків голосування, про повторний підрахунок голосів виборців.

Підготовка і проведення повторних виборів народних депутатів України, згідно законопроекту, здійснюватиметься за кошти резервного фонду бюджету в порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України.

Із законопроектом можна ознайомитися на сайті Міністерства юстиції (www.minjust.gov.ua , рубрика «Обговорюємо законопроекти»).

Зауваження та пропозиції до проекту Закону прийматимуться від фізичних та юридичних осіб, їх об'єднань протягом місяця з дня повідомлення про громадське обговорення на адресу: м. Київ, вул. Городецького, 13, 01001, Міністерство юстиції, Управління конституційного та адміністративного законодавства Департаменту конституційного, адміністративного та соціального законодавства або на електронну пошту const.om@minjust.gov.ua .

 

версія для друку