українська російська англійська
Україна і Фінляндія домовилися поглибити співпрацю у рибному та лісовому господарстві, а також у виробництві біопалива
25.04.2013 | 14:23
Прес-служба Міністерства аграрної політики та продовольства

Україна та Фінляндія поглиблюватимуть співпрацю у сільському господарстві. Про це вчора під час офіційної зустрічі домовилися Перший заступник Міністра аграрної політики та продовольства України Іван Бісюк і члени парламентської делегації Фінляндської Республіки. Зокрема, сторони обговорили можливості співробітництва у рибній галузі, лісовому господарстві, а також у виробництві біопалива.

Вчорашня зустріч відбулася в межах першого візиту до України представників фінського парламенту, зокрема комітету з питань сільського господарства. У зв’язку з цим Іван Бісюк висловив сподівання, що ця зустріч надасть черговий позитивний імпульс для розвитку двостороннього співробітництва між Україною та Фінляндією в аграрній сфері.

«Наші країни є надійними партнерами, проте ми хотіли б посилити співпрацю. Зокрема, Україна зацікавлена у впровадженні інвестиційних проектів у сфері рибного господарства, зокрема у сфері раківництва. Також Фінляндія має позитивний досвід сталого управління лісами, тож ми зацікавлені у спільній реалізації відповідного проекту технічної допомоги. Окрім цього, Україна зацікавлена в аналізі стану та перспектив  виробництва біодизелю, біоетанолу, біогазу та інших видів альтернативного палива і нетрадиційних джерел енергії, які існують у Фінляндії», − повідомив Іван Бісюк.

Перший заступник очільника відомства також повідомив, що Мінагрополітики України розглядає можливість розробки конкретної програми співробітництва у сфері лісового господарства між міністерствами, у створенні окремої робочої групи та підписанні меморандуму щодо відповідного співробітництва.

Іван Бісюк зазначив, що у сфері альтернативної енергетики Україна зацікавлена у залученні фінляндських інвестицій у розвиток альтернативних джерел палива й організації стажування українських фахівців з питання виробництва біодизелю та новітніх технологій у сфері енергозбереження.

Члени фінської делегації підтримали ініціативи України та висловили сподівання  щодо реалізації визначених планів.

Нагадаємо, що товарообіг сільськогосподарської продукції між Україною та Фінляндією за 2012 рік становив 15,7 мільйона доларів. За 3 місяці 2013 року товарообіг склав 3,3 мільйона доларів. Імпорт склав 2,9 мільйона доларів, а експорт − 0,4 мільйона.

 

 

 

версія для друку