українська російська англійська
АМКУ виступає за чесну конкуренцію на ринку поштових послуг
25.04.2013 | 15:10
ПРЕС-СЛУЖБа АНТИМОНОПОЛЬНОГО КОМІТЕТУ

23 квітня 2013 року відбулося засідання круглого столу щодо можливої монополізації ринку послуг поштового зв’язку, у зв’язку із розробленням проекту змін до Закону України «Про поштовий зв’язок».

Засідання відбулося під керівництвом Голови Антимонопольного комітету України Василя Цушка, заступника Голови Комітету – державного уповноваженого Федора Влада, державного уповноваженого Миколи Бараша, представників Міністерства інфраструктури, Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері зв’язку та інформатизації, Українського державного підприємства поштового зв’язку «Укрпошта» та суб’єктів господарювання.

На засіданні обговорено можливі негативні наслідки для населення та суб’єктів господарювання у разі прийняття проекту Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо розвитку сфери поштового зв’язку», який може призвести до монополізації ринку поштових послуг. Учасники засідання підтримали позицію Антимонопольного комітету України щодо недоцільності монополізації ринку поштового зв’язку та спотворення конкуренції на цьому ринку. Як зазначив начальник першого управління досліджень і розслідувань  департаменту досліджень і розслідувань Антон Балаба, послуги, які пропонуються закріпити за національним оператором, як його виключні повноваження, надаються багатьма операторами поштового зв’язку, що на сьогодні працюють в Україні. Розширення переліку виключних прав національного оператора «Укрпошта» на інші види письмової кореспонденції може призвести до негативних наслідків, зокрема, недопущення інших суб’єктів господарювання на ринок послуг поштового зв’язку. За таких умов, Антимонопольним комітетом України не були погоджені запропоновані Міністерством інфраструктури України зміни до Закону України «Про поштовий зв’язок» та запропоновано розробнику цього проекту його доопрацювати шляхом виключення положень, реалізація яких може призвести до обмеження конкуренції на ринку.

За словами Василя Цушка, на сьогодні Антимонопольний комітет України  ставить перед собою низку завдань на ринку послуг поштового зв’язку, зокрема, забезпечення вільного доступу суб’єктів господарювання до ринку при дотриманні умов чесної конкуренції. При цьому, послуги поштового зв’язку повинні бути максимально якісними та доступними в будь-якому куточку країни за розумними, обґрунтованими цінами. Крім того, Україна як член Всесвітнього поштового союзу має певні зобов’язання, зокрема, поновлення та здійснення якісного обслуговування, яке має бути заснованим на потребах та вимогах клієнтів, а також організація та розвиток поштової інфраструктури та програм, спрямованих на поліпшення якості обслуговування.

«Комітет сприятиме розвитку та забезпеченню державного захисту конкуренції у підприємницькій діяльності на ринку поштових послуг з метою приведення правил цього ринку у відповідність до вимог європейського законодавства», – зазначив Голова Антимонопольного комітету України Василь Цушко.

 

 

 

 

 

 

версія для друку