українська російська англійська
У Києві відбулося засідання Спільної робочої групи Україна - НАТО
25.04.2013 | 15:20
Прес-служба Міністерства оборони

У Києві під час засідання Спільної робочої групи Україна-НАТО з питань воєнної реформи за участю першого заступника Міністра оборони України Олександра Олійника, було обговорено стан та перспективи реалізації оборонної реформи в Україні, визначено цілі та завдання подальшого співробітництва України з НАТО.

Засідання відбулося під головуванням першого заступника Секретаря Ради національної безпеки і оборони України Олександра Медведька та заступника Генерального секретаря НАТО з політичних відносин та політики безпеки Дірка Бренгельмана. До складу Спільної робочої групи увійшли представники Апарату Ради національної безпеки і оборони, Адміністрації Президента, Секретаріату Кабінету міністрів, Міністерства оборони та Генерального штабу Збройних Сил України, міністерств закордонних та внутрішніх справ, Служби безпеки, Місії України при НАТО, Міжнародного секретаріату та військового штабу Альянсу, Офісу зв’язку та Центру інформації НАТО в Україні, а також представники від країн-членів Північноатлантичного альянсу.

У вітальному слові перший заступник Секретаря Ради національної безпеки і оборони України Олександр Медведько нагадав, що десяте, ювілейне, засідання робочої групи Україна–НАТО проходить у п’ятнадцяту річницю  започаткування співробітництва між Україною та Північноатлантичним альянсом. Олександр Медведько підкреслив, що наша держава й надалі дотримуватиметься політики, спрямованої на подальше зміцнення міжнародної та регіональної безпеки. Він також запевнив, що Україна продовжуватиме свою активну участь у миротворчих операціях, зокрема, в операції НАТО з протидії піратству “Океанський щит”, а також здійснюватиме взаємодію з Північноатлантичним альянсом у сфері протидії новим викликам і загрозам.

«Цей формат співробітництва дозволяє нам спільно відстежувати динаміку співпраці та робити висновки щодо її подальшого розвитку - підкреслив Олександр Медведько. – Можна впевнено стверджувати, що спільна робоча група є дієвим інструментом партнерства України з Північноатлантичним альянсом».

Своєю чергою, Дірк Бренгельманн підкреслив, що Альянс із розумінням ставиться до позаблокового статусу України, а керівництво НАТО високо оцінює сучасний рівень співпраці між Києвом та Брюсселем. Він також наголосив на тому, що позиція Альянсу  щодо підтримки курсу оборонних реформ України залишатиметься незмінною. Крім того, Дірк Бренгельманн відзначив особливу роль формату річних національних програм співробітництва Україна – НАТО.

У ході засідання було відзначено, що сторонам вдалося зберегти позитивну динаміку партнерства у рамках заходів Річної національної програми співробітництва України з НАТО, активізувати роботу з впровадження провідних військових стандартів НАТО/ЄС в діяльність Збройних Сил України та розширити у 2013 році участь України в операціях під проводом Альянсу.

Крім цього, під час засідання сторонами були погоджені цілі та пріоритетні напрями співробітництва на підтримку оборонних реформ в Україні на середньострокову перспективу - підтримку воєнно-політичного діалогу, сприяння в проведенні оборонної реформи, забезпечення внеску в міжнародну безпеку та продовження оборонно-технічного співробітництва.

У ході зустрічі було заслухано представників центральних органів виконавчої влади України щодо змісту, форми та методів реформування сектору безпеки й оборони нашої держави, розглянуті інші питання співробітництва України з НАТО.

версія для друку