українська російська англійська
Органи юстиції України та Боснії і Герцеговини підпишуть угоду про співробітництво
25.04.2013 | 15:40
Прес-служба Міністерства юстиції

Україна та Боснія і Герцеговина планують укласти угоду про співробітництво національних органів юстиції. Підписання двостороннього міжвідомчого документа має відбутися у рамках візиту Міністра юстиції України Олександра Лавриновича до Боснії і Герцеговини, що триватиме 25-26 квітня 2013 року.

За словами Олександра Лавриновича, угода відповідатиме інтересам обох країн. Загалом, у рамках домовленостей про співпрацю сторони сприятимуть просуванню політики та тенденцій європейських стандартів у правовій сфері.

Зокрема, у рамках угоди передбачається співпраця з метою вивчення та запровадження міжнародних стандартів судової системи, імплементації на національному рівні принципів ефективного та незалежного судочинства, удосконалення всіх ланок судової системи.

Після підписання угоди, сторони допомагатимуть одна одній в процесі гармонізації законодавчих норм відповідно до міжнародних стандартів. Співпраця в цій сфері включатиме взаємний обмін інформацією про законодавство.

У межах своєї компетенції сторони сприятимуть співробітництву з питань реформування та модернізації виконання кримінальних покарань, винесених відповідними судами згідно з міжнародними та європейськими стандартами.

Довідково

Станом на квітень 2013 року договірно-правова база між Україною та Боснією і Герцеговиною складається з 12 міждержавних, міжурядових та міжвідомчих договорів, які регулюють основні галузі двосторонніх відносин.

У правовій сфері Міністерство юстиції України забезпечує виконання 19-ти багатосторонніх міжнародних договорів України, як діють у відносинах між Україною та Боснією і Герцеговиною.

Зокрема, Конвенції з питань цивільного процесу 1954 року; Конвенції, що скасовує вимогу легалізації іноземних офіційних документів, 1961 року; Конвенції про вручення за кордоном судових та позасудових документів у цивільних або комерційних справах 1965 року; Конвенції про отримання за кордоном доказів у цивільних або комерційних справах 1970 року; Конвенції про цивільно-правові аспекти міжнародного викрадення дітей 1980 року; Конвенції про стягнення аліментів за кордоном 1956 року; Конвенції про контакт з дітьми 2003 року; Європейської конвенції про передачу провадження у кримінальних справах 1972 року; Європейської конвенції про видачу правопорушників  1957 року, Додаткового протоколу 1975 року та Другого додаткового протоколу до цієї Конвенції 1978 року; Європейської конвенції про взаємну допомогу у кримінальних справах 1959 року та Другого додаткового протоколу до цієї Конвенції 2001 року; Конвенції про передачу засуджених осіб 1983 року; Європейської конвенції про нагляд за умовно засудженими або умовно звільненими 1964 року; Конвенції про відмивання, пошук, арешт та конфіскацію доходів, одержаних злочинним шляхом, 1990 року; Конвенції Ради Європи про відмивання, пошук, арешт та конфіскацію доходів, одержаних злочинним шляхом та про фінансування тероризму 2005 року; Європейської конвенції про боротьбу з тероризмом 1977 року; Конвенції Ради Європи про запобігання тероризму 2005 року; Кримінальної конвенції про боротьбу з корупцією 1999 року та Додатковий протокол до цієї Конвенції 2003 року; Конвенції ООН проти корупції 2003 року; Конвенції Організації Об’єднаних Націй проти транснаціональної організованої злочинності 2000 року та Протоколів, що її доповнюють.

версія для друку