українська російська англійська
Євразійський банк розвитку готовий фінансувати проекти Програми активізації розвитку економіки
25.04.2013 | 16:20
Прес-служба Міністерства економічного розвитку і торгівлі

Євразійський банк розвитку готовий інвестувати в українську економіку.  Міністр економічного розвитку і торгівлі України Ігор Прасолов зустрівся із представниками цієї міжнародної фінансової організації,  які запропонували започаткувати співпрацю щодо спільної реалізації проектів на території нашої країни.

Ігор Прасолов відзначив, що пропозиції від представників ЄАБР надійшли дуже вчасно.

«У нашій країні започатковано реалізацію Державної програми активізації розвитку економіки на 2013-2014 роки. Відтак, у нас є багато проектів у рамках цієї програми, які потребують інвестицій», - сказав він.

Представники банку наголосили, що готові розглядати будь-які пропозиції з боку України і розповіли про процедуру входження ЄАБР на ринок країни і про діяльність фінансової організації. 

«Влітку нашій організації виповнюється 7 років. Накопичений достатній досвід. Інвестиційний портфель складає 4,7 млрд. дол. Щодо проектів. Лімітів немає, чим більше проектів – тим краще. Оскільки банк задумувався як фінансовий інструмент інтеграції, для нас найголовніший критерій - це інтеграційний ефект. Якщо цей проект працює на збільшення взаємних інвестицій і торговельних потоків - він отримує найвищий бал. Також для нас, крім інтеграційного, важливий соціально-економічний і мультиплікативний ефекти. Від цього залежить і процентна ставка: чим вище категорія проекту - тим нижче ставка», - розповіли представники фінансової організації.

Найбільшою гордістю представників ЄАБР є Тихвинський вагонобудівний завод (РФ) – на сьогодні наймасштабніший з побудованих в Європі промислових об'єктів в галузі машинобудування.

Міністр економічного розвитку і торгівлі України уточнив: мова йде не про членство, а про укладання з ЄАБР  Угоди про перебування. Ігор Прасолов дав доручення розглянути пропозицію та опрацювати це питання.

 

версія для друку