українська російська англійська
Генпрокуратура підтвердила, що вакцинація від гепатиту В не була причиною смертельних випадків
25.04.2013 | 15:00
Прес-служба Міністерства охорони здоров'я

Ретельне розслідування всіх випадків смерті, які ЗМІ пов'язували із застосуванням щеплень від гепатиту В, дозволяє впевнено стверджувати: у жодному з них вакцинація не була причиною летального результату. Про це Міністр охорони здоров'я України Раїса Богатирьова заявила під час відкритої лекції для студентів та викладачів українських медичних вищих навчальних закладів і медиків-інфекціоністів на тему "Вакцинація як спосіб зміцнення національної безпеки", що транслювалася в Інтернеті. За словами Раїси Богатирьової, цей факт підтвердила перевірка Генеральної прокуратури України.

"В Україні існує система нагляду за безпекою вакцин, в основі якої - виявлення та реєстрація всіх випадків порушення стану здоров'я людини в поствакцинальний період для їхнього подальшого розслідування", - заявила Міністр.

Створення технічної групи високого рівня для спостереження за умовами імунізації і обов'язкова наявність механізму контролю якості вакцин - дві з шести обов'язкових умов, що їх ставить Всесвітня організація охорони здоров'я перед кожною країною, яка вибудовує власну систему імунізації, підкреслила керівник МОЗ.

Вона зазначила, що встановлення причинно-наслідкового зв'язку між вакцинацією і виникаючими в поствакцинальний період ускладненнями - складний процес, який передбачає оцінку багатьох чинників і облік багатьох критеріїв. При масовій вакцинації населення, підкреслила Раїса Богатирьова, деякі серйозні порушення в стані здоров'я людей, що виникають після щеплень, можуть випадково збігатися з поствакцинальним періодом.

Водночас, зазначила глава медичного відомства, з 2011 року в Україні в рамках системи моніторингу поствакцинальних ускладнень передбачено термін спостереження і встановлення причинно-наслідкового зв'язку між проведеною вакцинацією та ускладненнями. "Це необхідно для того, щоб кожен випадок порушення у стані здоров'я, який стався після щеплення, був зафіксований і ретельно досліджений. Наявність такої системи дозволяє нам отримувати достовірну інформацію в результаті розслідування кожного підозрілого випадку, пов'язаного з ускладненнями в поствакцинальний період", - заявила Раїса Богатирьова.

Прикладом роботи такої системи є розслідування недавніх скандалів, пов'язаних зі смертельними випадками після проведення вакцинації проти гепатиту В. У результаті цього розслідування встановлено, що причини летального результату не пов'язані з вакцинацією, констатувала Міністр.

Сьогодні немає жодних підстав пов'язувати, навіть умовно, випадки смерті дітей з вакцинацією проти гепатиту В", - резюмувала Раїса Богатирьова.

версія для друку