українська російська англійська
Центр телемедицини створять у Закарпатському обласному перинатальному центрі
25.04.2013 | 16:15
Закарпатська ОДА

Сучасне приймальне відділення, анестезіологія та інтенсивна терапія, лабораторно-діагностичний блок, Центр планування сім’ї, індивідуальні та сімейні пологові зали, операційні – усе це і не тільки вмістить у собі майбутній Закарпатський перинатальний центр. Лікарня розташується у реконструйованому п’ятиповерховому корпусі поблизу Ужгородського пологового будинку. Загальна вартість проекту – 87 млн. грн., левову частку яких профінансує держава.

Новий заклад відповідатиме світовим нормам. До прикладу, тут діятиме Центр телемедицини – місцеві фахівці, за потреби, зможуть консультуватись з українськими колегами та лікарями з Європи. А ще буде створено кількасот метрів так званих «чистих приміщень» – особливо стерильних палат та операційних:

Керівник національного проекту «Нове життя – нова якість охорони материнства та дитинства» Віктор Сірман наголосив: «До початку реалізації проекту таких медзакладів, котрий ми створюємо, зокрема і на Закарпатті, не існувало у жодному регіоні країни. Цим національним проектом запроваджується нова філософія побудови роботи лікарні. І сьогодні в Європі, до речі, рівень розвитку країни визначають в тому числі й за кількістю створених квадратних метрів «чистих приміщень».

Упродовж найближчих тижнів завершать коригування документації, а також створять спеціальну робочу групу.

Нагадаємо, минулого тижня голова Закарпатської ОДА Олександр Ледида порушив питання будівництва обласного перинатального центру під час зустрічі з Президентом України й отримав повну підтримку Глави держави. Відтак, уже сьогодні столичні фахівці прибули в Ужгород для спільної з місцевими спеціалістами роботи над проектом.

версія для друку