українська російська англійська
Раїса Богатирьова презентувала сайт, на якому висвітлюватимуться питання імунопрофілактики
25.04.2013 | 17:17
Прес-служба Міністерства охорони здоров'я

Міністр охорони здоров'я України Раїса Богатирьова презентувала сьогодні інформаційний веб-сайт Національної програми з імунопрофілактики і захисту населення від інфекційних хвороб - http://imun.moz.gov.ua/. Подія відбулася у рамках Європейського тижня імунізації, який триває з 22 по 28 квітня.

"Ми підходимо до завершального етапу тижня імунізації, який проходить в Україні і багатьох країнах Європейського регіону. Наша мета - привернути увагу медичної спільноти, громадян і політиків до питань імунізації як складового фактору Національної безпеки України", - зазначила Раїса Богатирьова.

За словами Міністра, саме вакцинація і імунопрофілактика формують епідеміологічний щит країни, а епідеміологічна безпека є складовою частиною усіх секторів національної безпеки.

"Здоровий громадянин і здорова нація є запорукою сталого економічного розвитку країни, її конкурентноздатності, її переваг на світовому ринку. Це питання не лише суто медичне, а питання виживання нас як конкурентноздатної незалежної країни", -підкреслила Раїса Богатирьова.

"Завершаючи тиждень імунізації, ми акцентуємо увагу суспільства на відкритті інформаційного сайту, присвяченого виконанню Національної програми з імунопрофілактики і захисту населення від інфекційних хвороб", - сказала Міністр.

Цей інформаційний ресурс дозволить відвідувачам сайту отримати достовірну та вичерпну інформацію про всі інфекційні захворювання, про чинний календар щеплень, про перебіг процесу вакцинації у регіонах, про забезпеченість медичних закладів необхідними вакцинами.

"За рахунок інформаційних можливостей сайту ми плануємо також отримати зворотню інформацію - думки експертів, громадян, представників міжнародних організацій щодо перебігу імунізації в Україні", - розповіла Раїса Богатирьова.

Міністерство охорони здоров'я планує за рахунок цього інформаційного ресурсу посилити свої комунікаційні функції і надати людям можливість задавати питання медикам, експертам, науковцям щодо актуальних питань імунізації. Водночас відвідувачі сайту зможуть ділитися інформацією в соціальних мережах. Через сайт у Міністерстві також планують проводити опитування громадян, та отримувати інформацію щодо проведення роботи з імунізації у віддалених регіонах країни, представляти результати соціологічних досліджень з питань імунопрофілактики.

"Ми у Міністерстві хотіли би, щоб сайт набув популярності і дозволив людям отримувати вичерпну інформацію щодо хвороб, поведінки під час епідемій, контактів з медичною спільнотою тощо", - підсумувала Раїса Богатирьова.

Довідково

Європейський тиждень імунізації - традиційна подія, яка була започаткована Всесвітньою організацією охорони здоров'я в 2005 році. З того часу така акція щорічно проводиться у багатьох країнах світу. У рамках тижня імунізації в Україні відбулися круглі столи, прес-конференції та відкриті лекції Міністра охорони здоров'я України з цієї тематики.

 

 

версія для друку