українська російська англійська
МОЗ: До 27 квітня триватимуть перевірки кваліфікації акушерів-гінекологів
26.04.2013 | 09:35
Прес-служба Міністерства охорони здоров'я

Метою кваліфікаційної перевірки акушерів-гінекологів, яка з 22 по 27 квітня триває у всіх регіонах країни, є покращення медичної допомоги вагітним і породіллям та попередження материнської смертності. На цьому наголосила Міністр охорони здоров’я України Раїса Богатирьова, відповідаючи на питання журналістів про причини цих перевірок.

Акушерство та гінекологіяце окремий вид діяльності, підкреслила Раїса Богатирьова. Лікар цієї спеціалізації несе відповідальність за загальний стан жінки, за перебіг вагітності і одночасно за майбутню дитину, тому такі фахівці повинні багато знати і вміти. Також Міністр пояснила, що знання та вміння лікарів перевірить незалежна комісія. «Подивляться результати аналізів, історію хвороб, призначення. А потім приїдуть і перевірять, як оперує спеціаліст. Хіба це погано?» - зауважила Міністр охорони здоров’я України.

«Це ж не я, а журналісти друкують дані, у яких говорять про «слабку і низьку» професійну підготовку медиків, - сказала керівник МОЗ. - Чому батьки втратили 26-річну дитину, яка пішла народжувати, якщо лікарі говорили, що все було нормально? Я як міністр повинна розібратися – у чому причина». Також вона наголосила, що її завдання – не знімати медичні категорії лікарів, а забезпечити належний рівень їхньої професійної кваліфікації.

Керівник МОЗ України запевнила, що ніхто не збирається звільняти лікарів, і їм буде запропонована можливість підвищення кваліфікації.

«Трапляється, фахівець може працювати акушером-гінекологом першої чи вищої категорії, але не може проводити оперативні втручання. Не тому, що він поганий лікар, а через те, що боїться оперувати, - розповіла Раїса Богатирьова. - А на прийомі йому рівних немає, за рахунок досвіду та інтелектуальних здібностей він може поставити правильний діагноз. Навіщо ж позбавляти такого лікаря вищої категорії

Наказ Міністра охорони здоров’я України №77-Адм. від 15.04.2013 року «Про проведення перевірок» було видано з метою виконання пункту 6.7 Рішення апаратної наради Міністерства охорони здоров’я України від 13 вересня 2012 року «Про попередження материнської смертності в Україні» щодо організації підготовки та перепідготовки лікарів акушерів-гінекологів з питань надання медичної допомоги вагітним, роділлям та породіллям, у тому числі невідкладної медичної допомоги.

Згідно з Наказом було створено Комісії для визначення організаційно-методичного рівня надання лікарями акушерами-гінекологами допомоги при невідкладних акушерських станах, включаючи акушерські кровотечі. Також було затверджено перелік питань для проведення цих перевірок.

Перевірки триватимуть з 22 квітня по 27 квітня 2013 року. Звіт за результатами роботи Комісій та перелік лікарів акушерів-гінекологів, у яких встановлено недостатній рівень професійної компетентності у наданні невідкладної допомоги при акушерських станах, у тому числі при акушерських кровотечах, має бути наданий 29 квітня 2013 року до Міністерства охорони здоров'я України та до Міністерства охорони здоров’я Автономної Республіки Крим, структурних підрозділів з питань охорони здоров'я обласних, Київської та Севастопольської міських державних адміністрацій.

За результатами роботи Комісій вживатимуться заходи відповідно до пункту 1.11 Положення про порядок проведення атестації лікарів, затвердженого наказом Міністерства охорони здоров’я України від 19.12.1997 № 359; (http://www.moz.gov.ua/ua/portal/dn_19971219_359.html) Також Комісії мають забезпечити формування списків лікарів акушерів-гінекологів, які направляються на підвищення кваліфікації.

Тим же Наказом передбачено протягом травня-червня 2013 року проведення циклів тематичного удосконалення з питань надання допомоги при невідкладних акушерських станах, включаючи акушерські кровотечі, у Донецькому національному медичному університету ім. М. Горького, Львівському національному медичному університету ім. Д. Галицького, Національній медичній академії післядипломної освіти ім. П.Л. Шупика, Харківській медичній академії післядипломної освіти.

Атестація лікарів проводиться з метою підвищення відповідальності за ефективність і якість роботи, раціональнішої розстановки кадрів фахівців з урахуванням їх професійної майстерності, досвіду та складності виконуваних робіт. Атестація є важливою формою морального та матеріального стимулювання, спрямована на удосконалення діяльності закладів охорони здоров'я щодо подальшого поліпшення надання медичної допомоги населенню.

 

версія для друку