українська російська англійська
Мінінфраструктури працює над посиленням захисту прав українських моряків
26.04.2013 | 09:47
Прес-служба Міністерства інфраструктури

Підтримання та посилення іміджу України як держави, яка забезпечує світовий ринок праці високопрофесійними морськими кадрами, створення на національному рівні усіх умов для подальшого визнання українських моряків як висококваліфікованих професіоналів, соціальний захист на рівні міжнародних стандартів українців, які працюють на суднах під іноземними прапорами – питання зустрічі фахівців Міністерства інфраструктури під головуванням Міністра Володимира Козака з представниками Міжнародної федерації транспортників та транспортних профспілок на чолі з Виконавчим генеральним секретарем Стівеном Коттоном. У заході також взяли участь голова профспілки залізничників і транспортних будівельників України Вадим Ткачов, голова профспілки робітників морського транспорту України Михайло Кірєєв, члени інших українських профспілкових організацій.

«Україна продовжує розвиватися як держава, яка готує високопрофесійні та висококваліфіковані кадри морської справи світового рівня.  Наші навчальні заклади, які займаються підготовкою моряків, гідно оцінені як європейськими комісіями та організаціями, так і нашими партнерами у всіх країнах», - зазначив Міністр інфраструктури України Володимир Козак.

За його словами, для України важливо й надалі підтримувати та підвищувати досягнутий рівень, а, відтак, Міністерство націлене на впровадження найкращого міжнародного досвіду соціальної захищеності та соціальних стандартів для українських моряків.

«Впевнений, що нам є чому повчитися у роботі інших країн. Хочу сказати, що ми з нашими профспілками працюємо у цьому напрямку. І забезпечення усіх гарантій та стандартів, належний соціальний захист – це найголовніше, що об’єднує нас – як роботодавців, так і профспілки», – сказав Міністр.

Підтримав слова Міністра і Голова профспілки робітників морського транспорту України Михайло Кірєєв: «Україна – серед лідерів по підготовці спеціалістів для світового морського ринку праці. І сьогодні багато наших громадян працюють на суднах іноземних судновласників, тим самим вони забезпечують себе і свої сім’ї достойною заробітною платою, одночасно розвиваючи й українську економіку. І ми звичайно зацікавлені зберегти цих моряків, зберегти їх робочі місця. Разом з Міністерством, особливо упродовж останнього року, ми активно працюємо над цим питанням і знаходимо повне розуміння необхідності приведення чинного законодавства до міжнародних вимог».

Говорячи про продовження роботи над приведенням чинного законодавства до міжнародних вимог та стандартів, Володимир Козак зазначив: «Я вважаю, що ми повинні спільно і з профспілкою, і за допомогою ITF створити певну дорожню карту для визначення подальших кроків та етапів запровадження в Україні найкращих міжнародних практик та стандартів».

У відповідь Виконавчий генеральний секретар Стівен Коттон також відзначив Україну як одного з провідних постачальників кваліфікованих морських кадрів на міжнародні судна під різноманітними прапорами та наголосив, що ITF разом з профспілковими організаціями готові надати необхідну підтримку та допомогу.

 

 

 

 

версія для друку