українська російська англійська
На Волині проведуть конкурс на кращий проект для об'єднання територіальних громад
26.04.2013 | 09:18
Волинська ОДА

На Волині оголосять конкурс на кращий проект для об’єднання територіальних громад. Таку ідею озвучив голова Волинської облдержадміністрації Борис Клімчук сьогодні на засіданні регіональної ради під час обговорення проекту Концепції реформування місцевого самоврядування та територіальної організації влади в Україні. Основна мета реформи - створення ефективної системи управління і забезпечення сталого територіального розвитку.

Виконавчий директор Волинського регіонального відділення Асоціації міст України Ірина Самойленко вітає таку пропозиції. Її озвучать в ході обговоренні проекту Концепції засіданні круглого столу за участю представників міських, сільських та селищних рад, регіонального відділення Асоціації міст України, який відбудеться 30 квітня у Луцьку.

Як зазначив Борис Клімчук, «сьогодні усі ми розуміємо необхідність впровадження реформи місцевого самоврядування. Це - непростий шлях для держави. Однак, важливо створити ефективну систему місцевої влади, як того вимагає Президент. Ми говоримо не лише про децентралізацію влади, а й - фінансів».

«Якби на місцях мали б більше повноважень і всі бюджетні накопичення залишалися б в них, то інфраструктура територій розвивалася б динамічніше», - наголосив Борис Клімчук. - Широкі повноваження на місцях передбачають велику відповідальність керівника. Тому важливо, щоб він був ефективним менеджером, який готовий приймати рішення на користь громади».

Голова Волинської облради Володимир Войтович, який також був присутній на регіональній раді, підкреслив, що нині у жодної політичної сили немає аргументів проти доцільності реформи місцевого самоврядування.

Участь в обговоренні проекту Концепції взяли перший заступник голови Волинської ОДА Олександр Башкаленко, заступники голови ОДА Віталій Карпюк, Сергій Ющак, Олександр Курилюк, заступник голови – керівник апарату ОДА Станіслав Ющик, керівники міст обласного значення та райдержадміністрацій.

Зараз на Волині розгорнуто масштабну інформаційно-просвітницьку кампанію для обговорення проекту Концепції реформування місцевого самоврядування та територіальної організації влади в Україні. Всі пропозиції і зауваження будуть узагальнені та передані у відповідні органи при Адміністрації Президента та Кабінету Міністрів України.

 

версія для друку