українська російська англійська
Мінрегіон розробив проект загальнодержавної програми розвитку та реконструкції централізованих систем водовідведення
26.04.2013 | 10:40
Прес-служба Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства

За дорученням Президента України Мінрегіон розробив проект Загальнодержавної програми розвитку та реконструкції централізованих систем водовідведення населених пунктів України до 2020 року. Про це Міністр регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Геннадій Темник сказав на засіданні Ради національної безпеки і оборони України, на якому розглянули питання  виконання рішення РНБО «Про стан безпеки водних ресурсів держави та забезпечення населення якісною питною водою в населених пунктах України».

«На сьогоднішній день у місті Севастополі, в АР Крим та Київській області вже впроваджуються пілотні проекти з будівництва блочних очисних каналізаційних споруд за європейськими технологіями. У Севастополі вже 2 роки успішно працюють декілька таких об’єктів», - поінформував Міністр. Він додав, що впровадження таких технологій дає можливість зменшити експлуатаційні та енергетичні витрати до 30-50%, скоротити площу, необхідну для будівництва каналізаційних очисних споруд, у 3-4 рази і зменшити викиди в атмосферу та негативний вплив на навколишнє середовище за рахунок відмови від використання хлору.

«Прийняття цієї Програми дасть можливість впровадити такі технології у всіх населених пунктах України», - сказав очільник Мінрегіону.

Геннадій Темник також поінформував, що Мінрегіоном розроблено заходи щодо реалізації Державної програми активізації розвитку економіки на 2013-2014 роки із залученням на такі цілі 2,9 млрд. гривень під державні гарантії. Реалізація цих заходів, як планується, забезпечить реконструкцію та будівництво понад 500 км водопровідно-каналізаційних мереж, майже 150 насосних станцій, 45 водозабірних споруд із застосуванням новітніх технологій та обладнання та 100-відсотковий технологічний облік.

«Крім того, нами проводиться робота по залученню на такі цілі коштів міжнародних фінансових організацій. Так, вже у 14 містах України реалізується проект Світового банку «Розвиток міської інфраструктури», позика за яким складає 140 млн. дол. США. В рамках проекту планується замінити майже 50 км водопровідно-каналізаційних мереж, реконструювати 437 насосних станцій та 3 каналізаційні очисні споруди. У кінцевому результаті економія споживання електроенергії складе 15-20%, а втрати води в мережах зменшаться на 5%», - сказав Міністр. За його словами, розпочато реалізацію проекту «Розвиток системи водопостачання та водовідведення у місті Миколаєві» за кредитні кошти Європейського інвестиційного банку у обсязі 31 млн. євро. Планується замінити майже 20 км водопровідно-каналізаційних мереж, відновити 18 насосних станцій. Ці заходи, зі слів Геннадія Темника, дозволять на 25% зменшити споживання електроенергії та на 5% - втрати води у мережах.

Розпочав Мінрегіон підготовчу роботу щодо залучення кредитних ресурсів Світового банку у обсязі 300 млн. доларів, Європейського інвестиційного банку – 800 млн. євро та Європейського банку реконструкції та розвитку у обсязі 31 млн. євро. Реалізація цих проектів розпочнеться з 2014 року

 

 

версія для друку