українська російська англійська
Едуард Ставицький відвідав Новокостянтинівську шахту ДП "Східний гірничо-збагачувальний комбінат"
26.04.2013 | 11:36
Прес-служба Міністерства енергетики та вугільної промисловості

У рамках робочої поїздки до Кіровоградської області Міністр енергетики та вугільної промисловості України Едуард Ставицький відвідав Новокостянтинівську шахту державного підприємства «Східний гірничо-збагачувальний комбінат» (ДП «СхідГЗК») у с. Олексіївка Маловисківського району.

Міністр Едуард Ставицький зазначив, що Новокостянтинівське родовище уранових руд - це базова складова уранової промисловості України. «Новокостянтинівське родовище є ключовим для розвитку всієї ядерної енергетики України. За покладами урану Новокостянтинівське родовище є одним із найбільших у Європі та входить в десятку найкрупніших родовищ урану в світі», - заявив керівник Міненерговугілля.

Також Міністр підкреслив, що освоєння Новокостянтинівського родовища дозволить поетапно збільшити випуск продукції до рівня потреби України в природному урані і створити базу для подальшого розвитку уранодобувної промисловості України.

«На сьогодні опрацьовуються можливості та необхідні рішення для забезпечення вже в найближчий час збільшення виробництва урану», - заявив Едуард Ставицький.

Довідково

Новокостянтинівська шахта є одним із структурних підрозділів Державного підприємства «Східний гірничо-збагачувальний комбінат», що входить в десятку найбільших виробників урану у світі (2% світового видобутку урану), є найбільшим у Європі і єдиним в Україні. Концентрат природного урану, що виробляється на ДП «СхідГЗК» використовується для фабрикації свіжого ядерного палива і на сьогодні задовольняє потреби АЕС України на 30-35%.

 

версія для друку