українська російська англійська
Полтавська ОДТРК знімає документальний фільм, присвячений Великій Вітчизняній війні
26.04.2013 | 14:05
Прес-служба Державного комітету телебачення і радіомовлення

До 70-річчя визволення Полтавської області від німецьких загарбників обласна державна телерадіокомпанія «Лтава» знімає документальний фільм «Винуватці караються смертю».

Автор картини Володимир Дряпак побував разом із знімальною групою майже в усіх районах області, де точилися запеклі бої. Записав свідчення воїнів-ветеранів, котрі йшли на смерть і втрачали друзів, фахові коментарі істориків. У містах і селах, де лютували окупанти, занотував спогади очевидців тих далеких подій. Ці документальні свідчення лягли в основу 15-серійного фільму.

Одна з серій присвячена трагічній сторінці війни на Полтавщині - втраті Південно–Західного фронту. Це - наймасштабніша катастрофа Червоної Армії у Великій Вітчизняній. Мільйон загиблих, майже 700 тисяч полонених. Не менш трагічна історія - «Хорольська яма» - табір смерті у Хорольському районі. Від холоду, голоду, знущань і катувань у глинищі загинуло понад 50 тисяч радянських військовополонених.

Спалені живцем люди в селах Велика Обухівка та Баранівка Миргородського та Шишацького районів... Це лише кілька епізодів із життя окупованої із вересня 1941 по вересень 1943 років Полтавщини. У фільмі йдеться про трагічні та героїчні  події воєнної доби, свідками та безпосередніми учасниками яких стали жителі Полтавщини.

 

 

 

версія для друку