українська російська англійська
Завдяки Держпрограмі активізації розвитку економіки у ракетно-космічній галузі за 5 років створять 10 тис. робочих місць
26.04.2013 | 14:21
Прес-служба Міністерства економічного розвитку і торгівлі

Державне космічне агентство України демонструє позитивний приклад того, як треба діяти на виконання Державної програми активізації розвитку економіки. «У разі виконання у повному обсязі усіх передбачених у Програмі заходів у ракетно-космічній галузі очікується за 2 роки збільшення не менш як у 1,5 раза обсягу виробництва ракетно-космічної техніки, зростання  обсягів експортної продукції галузі на близько 500 млн. дол., також передбачається, що протягом 5 років буде створено близько 10 тис. додаткових робочих місць безпосередньо у галузі та у суміжних сферах», - повідомив Євген Олейніков, директор департаменту стратегічного планування розвитку економіки Мінекономрозвитку України.

  За його словами, агентство - одне з небагатьох відомств, яке попри зміни та негаразди зуміло зберегти та надалі розвивати науковий та виробничий потенціал. Він нагадав, що на сьогодні ними реалізується спільний з Бразилією проект створення української ракети-носія  і системи космічного базування у провінції Алкантара (Бразилія). Також, нещодавно було здійснено випробувальний запуск нової ракети у США, у якій перша ступінь виготовлена українцями за українськими технологіями.

«Це один з прикладів того, як працює і розвивається один з високотехнологічних секторів української економіки», - наголосив Євген Олейніков.

За останні три роки виготовлено і реалізовано продукції на суму більш як 9,5 млрд. гривень. При цьому 62% загального обсягу виробництва становить ракетно-космічна продукція. Експортовано продукції на 6 млрд. гривень, що становить понад 60% загального обсягу виробництва.

За результатами діяльності підприємств космічної галузі за 2012 рік темпи збільшення обсягів товарної продукції становлять 119,2 %, а обсягів реалізованої продукції — 118,7%.

версія для друку