українська російська англійська
Від початку року Держфінінспекція попередила зайві витрати у сфері держзакупівель на суму майже 434 млн. грн.
26.04.2013 | 15:55
Прес-служба Державної фінансової інспекції

За результатами оперативного моніторингу державних закупівель (без виходу на об’єкт контролю шляхом запиту документів) від початку 2013 року  (станом на 22 квітня) територіальні органи Держфінінспекції України попередили зайві витрати державних коштів у сфері держзакупівель на загальну суму близько 434 млн. грн. Про це повідомив в.о. Голови Держфінінспекції України Віктор Костюшко під час розширеного засідання Колегії Держфінінспекції України сьогодні.

Через виявлені фінансові порушення було відмінено торги на загальну суму 217,6 млн. грн. Укладених договорів розірвано на загальну суму 216,5 млн. грн.

Найбільші значні результати роботи із попередження втрат мають держфінінспекції в Донецькій (131,6 млн. грн., або 30,3 % втрат державних коштів від загальної суми по Україні), Львівській (89 млн. грн., або 20,5 %), Луганській (51,6 млн. грн., або 11,9 %), Кіровоградській (37,2 млн. грн., або 8,6 %) та Черкаській (33,5 млн. грн., або 7,7 %) областях.

«Для дерегуляції та зменшення фіскального тиску на суб’єктів господарювання керівництво Держфінінспекції України займає позицію щодо переходу від кількості контрольних заходів до їхньої якості», – наголосив Віктор Костюшко. Для цього в роботу Держфінінспекції запроваджено підхід до планування контрольно-ревізійної роботи та відбору об’єктів контролю на підставі оцінки ризиків допущення фінансових порушень, моніторингу ризикових операцій, інформації зі ЗМІ, звернень громадян та телефону довіри Держфінінспекції України.

 

Довідково

За результатами моніторингу та позапланових перевірок державних закупівель 2012 року територіальні органи Держфінінспекції України попередили втрат на закупівлю товарів, робіт та послуг за державні кошти на суму 1,7 млрд. грн. Зокрема, за рахунок відміни конкурсних торгів – на суму 956,2 млн. грн. та шляхом розірвання укладених договорів – на суму 704,3 млн. грн.

 

версія для друку