українська російська англійська
Микола Азаров задоволений початком практичної реалізації проекту "Повітряний експрес"
26.04.2013 | 16:31
Департамент інформації та комунікацій з громадськістю Секретаріату КМУ

Прем'єр-міністр України Микола Азаров задоволений тим, що розпочалася практична реалізація національного проекту "Повітряний експрес", який передбачає будівництво швидкісної залізниці "Київ - Міжнародний аеропорт "Бориспіль". Про це Глава Уряду заявив під час зустрічі з Генеральним директором Китайської національної корпорації машинної індустрії та генеральних підрядів Сунь Баєм.

 "Мені приємно відзначити, що нарешті наш проект із будівництва швидкісної залізниці вступає в стадію практичної реалізації. Я думаю, що всі технічні питання, пов'язані з його реалізацією, будуть досить швидко вирішені. Зараз опрацьовується з нашими китайськими партнерами питання участі українських юридичних осіб у реалізації національного проекту", - сказав Микола Азаров.

 При цьому він підкреслив, що Китайська національна корпорація машинної індустрії та генеральних підрядів є важливим інвестиційним і торговельним партнером України.

Водночас Микола Азаров попросив Сунь Бая передати лист Прем'єр-міністру КНР Лі Кецяну, в якому представлена широка програма співробітництва України й Китаю, що передбачає активізацію співпраці в енергетичній галузі, сільському господарстві, щодо проектів з розвитку інфраструктури. "Це надзвичайно велика програма співробітництва, яка достойна наших двох країн", - сказав Глава українського Уряду.

 Крім того, він зазначив, що також необхідно активізувати культурне співробітництво України й Китаю. "Ми високо цінуємо наше співробітництво з КНР. Але водночас окрім економічних проектів, про які ми говорили, надзвичайно важливі культурні обміни. Тому ми підтримуватимемо відкриття центрів культури – українських у Китаї й китайських в Україні", - наголосив Микола Азаров.

Він запросив нове керівництво Китаю відвідати з візитами Україну у зручний час.

У свою чергу Сунь Бай подякував Прем'єр-міністру України за особисту підтримку реалізації проекту "Повітряний експрес". "Завдяки вашій підтримці проекти, які реалізує наша корпорація в Україні: і щодо будівництва залізниці, і енергетичні проекти, і проекти в галузі культури активно розвиваються", - сказав він.

 При цьому Гендиректор Китайської національної корпорації машинної індустрії та генеральних підрядів зазначив, що Експортно-імпортний банк Китаю до 15 травня надасть Україні кредит на реалізацію "Повітряного експресу".

Нагадаємо, що Дирекція з будівництва й управління національного проекту "Повітряний експрес" та інших інфраструктурних об'єктів Київщини відібрала Китайську національну корпорацію машинної індустрії та генеральних підрядів для розробки проектно-кошторисної документації та будівельних робіт залізничного пасажирського сполучення "Київ – Міжнародний аеропорт “Бориспіль”, так званого “Повітряного експреса”. Згідно з повідомленням у “Віснику державних закупівель”, вартість проекту - майже $400 млн.

 

версія для друку