українська російська англійська
Мінекономрозвитку ініціює спрощення процедури видачі документів дозвільного характеру ЦОВВ
26.04.2013 | 18:17
Прес-служба Міністерства економічного розвитку і торгівлі

Міністерство економічного розвитку та торгівлі України розробило проект Закону України «Про внесення змін до Закону України «Про дозвільну систему у сфері господарської діяльності», яким пропонує спростити процедури видачі документів дозвільного характеру, що оформлюються центральними органами виконавчої влади.

Існуюча на сьогодні процедура отримання документів дозвільного характеру, що видаються виключно центральними органами виконавчої влади, значно ускладнює умови ведення бізнесу, зокрема, у частині додаткових часових та грошових витрат підприємців на проходження дозвільних процедур, наявності корупційних ризиків.

Зважаючи на це, основною метою проекту Закону є спрощення та здешевлення процедури започаткування бізнесу в Україні шляхом запровадження механізму видачі центральними органами виконавчої влади (центральними апаратами міністерств, служб, інспекцій, що розташовані у м. Києві) дозвільних документів через державного адміністратора у дозвільних центрах (центрах надання адміністративних послуг), що створені на місцевому та регіональному рівнях.

Запровадження такого механізму дасть можливість суттєво оптимізувати та спростити отримання документів дозвільного характеру, що видаються, зокрема на центральному рівні. Підприємці зможуть суттєво економити час та гроші при отриманні відповідних дозволів. Якщо на сьогодні підприємцю для отримання відповідного дозволу потрібно їхати до Києва, то після запровадження нового механізму, достатньо буде звернутися у дозвільний центр. На сьогодні, функціонує 682 дозвільних центри, через які видають документи дозвільного характеру територіальні органи центральних органів виконавчої влади, місцеві державні адміністрації та органи місцевого самоврядування.

Також слід зазначити, що використання нового механізму видачі дозвільних документів, сприятиме зниженню рівня корупції серед посадових осіб органів виконавчої влади.

Законопроектом також передбачено запровадження нового підходу до документообігу між державними адміністраторами та дозвільними органами, а саме, за допомогою засобів телекомунікаційного зв’язку.

 

 

версія для друку