українська російська англійська
В Україні завершується процедура закупівлі антиретровірусних препаратів та тест-систем
26.04.2013 | 18:56
Прес-служба ДЕРЖАВНої СЛУЖБи УКРАЇНИ З ПИТАНЬ ПРОТИДІЇ ВІЛ-ІНФЕКЦІЇ/СНІДУ ТА ІНШИХ СОЦІАЛЬНО НЕБЕЗПЕЧНИХ ЗАХВОРЮВАНЬ

В Україні завершується процес закупівлі антиретровірусних препаратів та виробів медичного призначення для лікування та медичного супроводу диспансерної групи ВІЛ-інфікованих осіб. Станом на сьогодні, відбулося розкриття пропозицій учасників торгів: з них 214,95 млн грн, - закупівля антиретровірусних препаратів, 58,5 млн грн - закупівля тест-систем для діагностики ВІЛ-інфекції, супроводу АРТ та моніторингу перебігу ВІЛ-інфекції у хворих, визначення резистентності вірусу та проведення референс-досліджень. За результатами акцептованих пропозицій учасників торгів досягнуто економії коштів у розмірі 23,5 млн грн., які будуть спрямовані на закупівлю 4306 річних курсів антиретровірусної терапії для додаткового охоплення лікуванням ВІЛ-інфікованих осіб.

 Загалом в рамках виконання Загальнодержавної програми забезпечення профілактики ВІЛ-інфекції, лікування, догляду та підтримки ВІЛ-інфікованих і хворих на СНІД на 2009-2013 роки на поточний рік виділено фінансування в розмірі 234 млн на придбання АРВ-препаратів, 71 млн грн. – на тест-системи.

Планується, що до кінця поточного року можливість отримувати необхідне лікування матимуть 51,4 тисячі ВІЛ-інфікованих пацієнтів, які перебувають на диспансерному обліку в регіональних центрах профілактики та боротьби зі СНІДом.

Аналіз стану забезпеченості антиретровірусними препаратами та виробами медичного призначення перебуває на контролі Держслужби України соцзахворювань, яка здійснює координацію заходів для поставки лікарських засобів і виробів медичного призначення у необхідній кількості. Наразі триває процедура укладання договорів на їх поставки, а за торгами, що не відбулися, тривають повторні процедури закупівлі.

 

версія для друку