українська російська англійська
АМКУ закликає до чесної конкуренції на ринку лікарських засобів
26.04.2013 | 17:50
Прес-служба Антимонопольного комітету

Антимонопольний комітет України провів засідання круглий стіл з питань запровадження комплексних заходів, спрямованих на запобігання, виявлення та припинення порушень законодавства про захист економічної конкуренції у сфері реалізації лікарських засобів.

Засідання відбулося за участю заступника Голови Антимонопольного комітету України – державного уповноваженого Лариси Колісник, державного уповноваженого Комітету Миколи Бараша, представників державної служби України з лікарських засобів, медичних закладів та установ, а також авторитетних представників сфери лікарських засобів.

Антимонопольний комітет України розпочав комплексне дослідження ринку лікарських засобів, які використовуються для лікування серцево-судинних, туберкульозних, онкологічних та захворювань ендокринної системи, оскільки ця тема є злободенною та визначена однією з пріоритетних згідно з Національним планом дій, затвердженим указом Президента України Віктора Януковича від 12 березня 2013 року.

За словами державного уповноваженого Комітету Миколи Бараша, АМКУ проводить дослідження в кількох напрямках, зокрема, вивчення стану конкуренції на державних ринках імпорту та виробництва лікарських засобів, а також у галузі державних закупівель, що охоплюють державний та місцеві рівні. Крім того, Комітетом планується дослідження стану конкуренції на регіональних ринках роздрібної торгівлі лікарськими засобами, учасники яких мають ознаки монопольного положення.

На сьогодні в Україні існує більше 10 тисяч лікарських засобів, що формують величезну кількість ринків, які за умов недобросовісної конкуренції можуть бути монополізованими. За словами заступника начальника 5 УДР Тетяни Костюк, з метою недопущення зловживання монопольним становищем на ринку лікарських засобів повинні бути якісні та конкурентоспроможні аналоги оригінальних (брендованих) лікарських засобів, які будуть фармацефтично, терапевтично, біологічно та токсикологічно еквівалентними. Тому основним фактором, що впливає на стан конкуренції на ринку лікарських засобів, є, перш за все, недосконалість нормативно-правового визначення терміну взаємозамінності препаратів.

Учасники засідання круглого столу наголосили на доцільності врахування при визначенні взаємозамінності лікарських засобів ряду аспектів, зокрема, терапевтичну, фармакологічну, токсикологічну та біологічну еквівалентність. Крім того, пріоритетним є також врахування довгострокових ефектів лікарських засобів, оскільки терапевтично активні препарати приносять швидкий результат, але нерідко негативно впливають на здоров`я пацієнтів.

 

 

 

версія для друку