українська російська англійська
Україна створюватиме консорціум з управління ГТС лише на умовах, які відповідають її національним інтересам, - Ю. Бойко
29.04.2013 | 09:26
Прес-служба віце-прем'єр-міністра

Створення консорціуму з управління українською газотранспортною системою може допомогти зберегти транзитний потенціал України. Про це в інтерв’ю газеті «Дзеркало тижня» заявив Віце-прем’єр-міністр України Юрій Бойко.

«Якщо розбиратися, чи потрібен нам консорціум, то спочатку треба відповістити на запитання: чи потрібне країні транзитне становище? Воно нам потрібне. По-перше, є 50 тис. чоловік, які працюють у цій галузі. Є також приблизно 2,5 млрд дол. доходу для країни, який нам дає транзит сьогодні навіть у такому вигляді, який є. Безумовно, це треба зберегти. Це відповідає нашим національним інтересам», - сказав Віце-прем’єр-міністр України.

Він наголосив, що переговори щодо створення консорціуму триватимуть, доки не буде знайдено варіант, який би відповідав інтересам України.

«Позиція нашого Президента Віктора Януковича: будь-який формат ми робимо 50 на 50. Нас не влаштовують варіанти, які були в інших країнах і які, на жаль, ми бачили в тій самій Європі. І ми шукаємо свій варіант, який відповідав би нашим національним інтересам. Саме тому довго і важко йдуть переговори», - сказав Юрій Бойко.

Він додав, що при створенні консорціуму Україна буде наполягати на гарантованих обсягах газу, які прокачуватимуться через українську ГТС, а також на визначальній ролі українського менеджменту в управлінні консорціумом.

версія для друку