українська російська англійська
Україна зменшує закупівлю дорогого газу за контрактом 2009 року відповідно до національних інтересів, - Юрій Бойко
29.04.2013 | 09:36
Прес- служба Віце-прем'єр-міністра

Диверсифікація джерел постачання газу в Україну та лібералізація ринку газу ставить за мету зменшення закупівлі газу за контрактом, підписаним у 2009 році. Про це в інтерв’ю газеті «Дзеркало тижня» заявив Віце-прем’єр-міністр України Юрій Бойко.

«Контракт кабальний, і наше завдання полягає в тому, щоб якнайменше газу купити за контрактом із боку «Нафтогазу України». Тому що це гроші платників податків, які ми беремо з країни та віддаємо в іншу країну, нехай і дружню нам, проте, на нашу думку, за високими цінами. Вище, ніж ті самі партнери, які купують норвезький газ. Саме тому ми пішли на диверсифікацію і закупівлі з Європи», - підкреслив Юрій Бойко.

Він наголосив, що Україна й надалі зменшуватиме обсяги закупівлі у Росії дорогого газу за контрактом 2009 року, якщо його вартість не буде знижена.

«Ми їх попередили заздалегідь і до 1 червня за контрактом відправили письмове повідомлення, що ми знижуємо закупівлі. Цього року так само. У нас позиція одна: знижуйте ціну — ми купуватимемо більше», - сказав Віце-прем’єр-міністр України.

Він також зазначив, що Україна у відповідь на лист РФ аргументувала свою позицію щодо зменшення обсягу закупівлі природного газу.

«Позовних претензій немає. Є лист, але це не позов. У відповідь на лист виплатити штрафні санкції ми попросили, по-перше, розшифрувати, чому саме така сума, по-друге, аргументували, що в умовах зростання ціни на природний газ ми змушені заміщати природний газ своїми національними енергетичними ресурсами, насамперед вугіллям. І через це ми знижуємо закупівлю, оскільки це відповідає нашим національним інтересам», - підкреслив Юрій Бойко

 

версія для друку