українська російська англійська
Юрій Бойко: Україна веде переговори про отримання статусу спостерігача у Митному союзі
29.04.2013 | 10:14
Прес-служба Віце-прем'єр-міністра

Країни Митного союзу є важливими торговими партнерами України, тож для розвитку подальшої співпраці з ними Україна працює над отриманням статусу спостерігача у МС і вивченням процесів, що відбуваються у цьому об’єднанні. Про це Віце-прем’єр-міністр України Юрій Бойко заявив в інтерв’ю телеканалу «Інтер».

"Президент України Віктор Янукович доручив вивчити досвід країн Митного союзу. Для нас принципово важливо щонайменше не втратити рівень товарообігу з цими країнами – на сьогодні це понад 60 млрд. доларів. А щоб повністю зрозуміти, що там відбувається і не втратити товарообіг, ми повинні мати статус. Сьогодні йдуть переговори про те, щоб Україна отримала статус спостерігача при Євразійській економічній комісії», - сказав Юрій Бойко.

Віце-прем’єр-міністр додав, що переговори зараз проводяться у двосторонньому форматі.

«Ми зараз проводимо переговори у двосторонньому форматі з нашими партнерами: Білоруссю, Казахстаном, Росією. Після завершення цього процесу ми вийдемо на переговори вже з Євразійською комісією», - сказав він.

Юрій Бойко зазначив, що стосовно розвитку співпраці України з Митним союзом та Європейським Союзом прозвучало немало заяв, але більшість з них були виключно політичними і не ґрунтувались на економічних розрахунках.

Він додав, що отримання Україною статусу спостерігача дозволить достеменно оцінити всі плюси і мінуси Митного союзу.

версія для друку