українська російська англійська
Юрій Бойко: Україна не отримала належної підтримки від Європейського енергетичного співтовариства
29.04.2013 | 10:24
Прес-служба Віце-прем'єр-міністра

Україна виконала численні вимоги, які ставило перед нею Європейське енергетичне співтовариство, однак належної підтримки при вирішенні ключових питань у газовій сфері не отримала. Про це Віце-прем’єр-міністр України Юрій Бойко заявив в інтерв’ю телеканалу «Інтер».

«Україна очікувала набагато більшого, коли ставала членом Енергетичного співтовариства. Ми виконали дуже багато правил, які були визначені, однак по ключових проблемах відповідей і суттєвої допомоги від Енергетичного співтовариства не отримали», - сказав Юрій Бойко.

Для прикладу він навів ситуацію, коли ряд країн-членів ЄС всупереч європейському енергетичному законодавству відмовились дозволити транзит газу з Європи до України.

«Україна є повноправним членом Енергетичного співтовариства, з березня минулого року в нас є контракт з німецькою компанією RWE. Так от, з чотирьох країн, які були зобов'язані за правилами третього енергопакета пропустити газ з Європи в нашу країну, пропустила тільки одна. Інші три посилалися на технічні проблеми», - сказав він.

Віце-прем’єр-міністр нагадав, що Президент України Віктор Янукович жорстко висловився на адресу Енергетичного співтовариства через відсутність підтримки України у вирішенні важливих питань.

версія для друку