українська російська англійська
Юрій Бойко: Кабальний контракт з "Газпромом" не буде перекладений на плечі українців
29.04.2013 | 10:33
Прес-служба Віце-прем'єр-міністра

Збитковість діяльності НАК «Нафтогаз України» обумовлена різницею у ціні між дорогим російським газом, що закуповує Україна, і низьким тарифом на газ для теплокомуненерго. Про це Віце-прем’єр-міністр України Юрій Бойко заявив в інтерв’ю телеканалу «Інтер».

«Нафтогаз» завжди ніс на собі значне соціальне навантаження, оскільки у нього єдина збиткова сфера діяльності – це те, що «Нафтогаз» купує газ по 400 доларів за російським контрактом, а продає теплокомуненерго по 150 доларів. Ця різниця лягає тягарем на «Нафтогаз», - сказав Юрій Бойко.

При цьому він наголосив, що Президент України Віктор Янукович відкинув можливість підвищення тарифів на газ для населення.

«Коли постало питання – піднімати тарифи чи ні, позиція Президента Віктора Януковича була така: ми не можемо перекладати цей кабальний контракт на плечі людей. Тому це завдання сьогодні витримує «Нафтогаз» за рахунок інших, більш прибуткових сфер діяльності – це видобуток і продаж газу, транзит газу», - сказав Віце-прем’єр-міністр.

Він акцентував, що «Нафтогаз» є великим платником податків, а діяльність компанії є абсолютно прозорою.

«Нафтогаз» – державна компанія, яка виплачує податки в повному обсязі і абсолютно прозоро працює в частині оподаткування та виплати до бюджету. Більше того, за перший квартал компанія виплатила близько 6 млрд. грн. податків. Це більше, ніж торік», - сказав Юрій Бойко.

версія для друку