українська російська англійська
С. Арбузов: Уряд готовий співпрацювати з ЄС з реалізації реформ, спрямованих на стабілізацію економічно-фінансової ситуації в Україні
29.04.2013 | 13:46
Прес-служба Першого віце-прем'єр-міністра

29 квітня 2013 року Перший віце-прем’єр-міністр України Сергій Арбузов у Брюсселі провів зустріч з Віце-президентом Європейської Комісії, Комісаром з економічних, фінансових питань та євро Оллі Реном.

Сторони наголосили на важливості майбутньої Угоди про асоціацію Україна-ЄС та створення поглибленої та всеохоплюючої зони вільної торгівлі для покращення бізнес- та інвестиційного клімату в Україні, поліпшення макроекономічних показників, а також модернізації економіки і посилення її конкурентоспроможності. Сергій Арбузов та Оллі Рен підкреслили готовність докласти всіх зусиль для забезпечення підписання Угоди під час Вільнюського Саміту Східного партнерства.

Окрему увагу було присвячено обговоренню макроекономічної ситуації в Україні. Сергій Арбузов поінформував європейську сторону про хід переговорів з Міжнародним валютним фондом. Він також наголосив на важливості для підтримки стабільності української фінансово-економічної системи практичної реалізації програм макрофінансової допомоги Україні, угоди про які були підписані у ході Саміту Україна-ЄС 25 лютого.

У цьому зв’язку Перший віце-прем’єр-міністр України запевнив Оллі Рена у готовності Уряду України тісно співпрацювати з ЄС у реформуванні системи управління державними фінансами, вдосконаленні законодавства у сфері державних закупівель та покращенні бізнес-клімату в Україні. 

Також у першій половині дня 29 квітня відбулася зустріч Сергія Арбузова з Членом Європейської Комісії з питань фінансового програмування та бюджету Янушем Лєвандовським.

Основний акцент співрозмовники зробили на обговоренні можливих шляхів консолідації ресурсів зовнішньої допомоги ЄС для підтримки України в імплементації положень зони вільної торгівлі з ЄС. Януш Лєвандовський запевнив у позитивному ставленні до інтеграції України у європейську спільноту. За його словами, литовське головування в ЄС, що розпочнеться з 1-го липня, буде особливо сприяти просуванню по цьому шляху, а розвиток відносин у Україною буде одним із пріоритетів головування Литви в ЄС.

29 квітня 2013 року Перший віце-прем’єр-міністр України Сергій Арбузов перебуває у Брюсселі з першим робочим візитом. До складу делегації України входять Міністр фінансів Юрій Колобов, Міністр доходів і зборів Олександр Клименко, Міністр аграрної політики та продовольства Микола Присяжнюк, заступник Голови Національного банку Микола Удовиченко, Урядовий уповноважений з питань європейської інтеграції Валерій Пятницький.

 

версія для друку