українська російська англійська
Державні ЗМІ висвітлюватимуть заходи з нагоди Дня Перемоги та розкажуть про соціальний захист ветеранів війни
29.04.2013 | 14:04
Прес-служба Державного комітету телебачення і радіомовлення

Державні мовники до 68-ї річниці Перемоги у Великій Вітчизняній війні покажуть спеціальні теле- та радіопередачі, документальні і художні фільми. Також в ефірі державних ТРК транслюватимуться святкові паради та виступи учасників бойових дій та ветеранів війни.

Загалом цій тематиці буде присвячено 722 години телевізійного ефіру та 303 години радіоефіру, що значно більше, ніж минулого року.

Так, 9 травня в ефірі Першого національного відбудеться пряма трансляція урочистих заходів з Києва та Харкова за участю перших осіб держави та керівників органів місцевої влади  – покладання квітів до пам’ятників героям війни, святковий концерт  тощо. Також цього дня телекомпанія покаже привітання Президента України та короткий огляд відзначення річниці в областях. Окрім того, НТКУ запропонує своїм глядачам концерт власного виробництва «Воїнам-визволителям», на якому виступатимуть народні артисти та ветерани.

УТР готує тематичне оформлення каналу із оригінальними заставками та перебивками. Впродовж травня заплановано трансляцію художніх та документальних фільмів, присвячених Великій Вітчизняній війні, зокрема, «Сторозтерзаний Київ», «Твої  сини, Україно!» та серії публіцистичних тематичних програм  - «Цей день в історії», «Україна: terra incognita», «Ми пам’ятаємо ваші імена» та інші.

Обласні та регіональні мовники теж покажуть урочисті заходи загальнонаціонального та регіонального рівнів, публіцистичні тематичні програми, документальні та художні фільми, соціальні ролики, музичні заставки, звернення видатних діячів культури, ветеранів, науковців та політиків.

Значну увагу журналісти державних ТРК приділять темі соціального захисту ветеранів війни. Зокрема, Українське радіо готує до ефіру інтерв'ю представників профільних відомств, а також ветеранів, жертв нацистських переслідувань, примусових робітників у роки війни щодо їх соціального захисту, медичного обслуговування тощо.

Крім того, радіожурналісти розкажуть про заходи місцевої влади, громадськості з реконструкції, ремонту, приведення у належний стан меморіальних комплексів, пам'ятників Невідомому солдату, братських могил.

Таким чином, в ефірі трьох каналів НРКУ заплановано розміщення аудіоматеріалів загальним хронометражем близько 50 годин. Зокрема, ця тема висвітлюватиметься у спецпроекті «Діти війни» та передачах: «Український вимір», «Ми – українці», «Мить історії», «Між смертей співати про життя», «Співак-фронтовик», «Знакова постать», «У цей день оркестри грають», «Музи не мовчали», «Ми пам'ятаємо».

 «Укрінформ» на своєму офіційному веб-сайті запровадить окрему рубрику в «Топ-темах» та розміщуватиме фоторепортажі, присвячені вшануванню наших співвітчизників, що зробили свій внесок у справу звільнення України від фашистських загарбників. Також рубрика «Останні новини» міститиме коментарі, інтерв`ю та фоторепортажі про хід підготовки та святкування Дня Перемоги у різних країнах світу.

 

 

версія для друку