українська російська англійська
Від початку року поголів'я великої рогатої худоби зросло на 3,4%
29.04.2013 | 14:30
Прес-служба Міністерства аграрної політики та продовольства

В Україні станом на 1 квітня в усіх категоріях господарств налічується 5,2 мільйона голів ВРХ, що на 3,4% більше порівняно з аналогічним періодом минулого року. Основне збільшення чисельності – на 5,2% – відбулося в господарствах населення. Такому збільшенню поголів’я сприяла виплата дотацій за збереження та утримання молодняку ВРХ. Вже від початку року селянам нараховано 63,8 мільйона гривень цієї дотації. Про це повідомив Міністр аграрної політики та продовольства Микола Присяжнюк.

«На сьогодні ситуація в тваринництві стабільна. І ми бачимо, що у поточному році динаміка зростання чисельності поголів’я збереглася. Так, станом на 1 квітня 2013 року в Україні налічується майже 5,2 мільйона голів великої рогатої худоби. А це на 3,4% більше порівняно з аналогічним періодом минулого року. Головна і вкрай важлива тенденція – зростання забезпечують, насамперед, господарства населення», − зазначив Микола Присяжнюк.

Міністр додав, що станом на 1 квітня 2013 року в Україні чисельність поголів’я ВРХ у господарствах населення зросла на 5,2% порівняно з відповідними періодом минулого року. Значною мірою цьому сприяли державні програми фінансової підтримки селянських господарств, зокрема, виплата дотацій за збереження та утримання молодняку ВРХ.

«Започаткувавши цю програму з червня минулого року, ми отримали суттєві результати. Адже вперше за часи незалежності зупинився спад поголів’я та закріпилася тенденція до його зростання. Цього року ми продовжуємо виплачувати селянам дотації за збереження та утримання молодняку ВРХ. І станом на 1 квітня 2013 року вже нараховано  63,8 мільйона гривень цієї допомоги», − додав Микола Присяжнюк.

Також очільник відомства поінформував, що майже 90 тисяч фізичних осіб подали документи за збереження ними 121,4 тисячі голів ВРХ. Причому, цьогоріч для отримання цієї дотації звернулися майже 30 тисяч селян.

 

 

версія для друку