українська російська англійська
На Херсонщині майже 40 тис. хворих отримали лікарські засоби від гіпертонії за референтними цінами
29.04.2013 | 14:17
Херсонська ОДА

Як повідомляє департамент охорони здоров’я Херсонської обласної державної адміністрації, цього року на реалізацію пілотного проекту державного регулювання цін на лікарські засоби для лікування осіб з гіпертонічною хворобою для Херсонської області було виділено кошти у сумі близько 4,5 млн. грн.

Станом на 26 квітня 2013 року 38 тис. 667 хворих у Херсонській області  отримали лікарські засоби за референтними цінами. У пілотному проекті задіяні 172 аптечні заклади.

Так, у результаті реалізації першого етапу пілотного проекту, а це приведення цін до відповідності, відбулося зниження цін на гіпертонічні препарати на 12%.   Про це зазначив начальник Державної інспекції з контролю якості лікарських засобів у Херсонській області Владислав Данько.

Отже, пілотний проект працює і реалізовується.

Довідково

Артеріальна гіпертензія - одна з найбільш актуальних проблем медицини. Гіпертонія підвищує ризик розвитку інфарктів, інсультів та ниркової недостатності. Неконтрольована гіпертонічна хвороба може також призводити до сліпоти, аритмії та серцевої недостатності. У кожної третьої дорослої людини у світі розвивається гіпертонія.

  За словами лікарів, саме несвоєчасне виявлення хвороби і легковажне ставлення до її лікування призводить до небажаних наслідків. Зокрема, щороку в Україні реєструється 50 тис. осіб з інфарктами та 120 тис. хворих на інсульт. Значна кількість людей є гіпертоніками, але не усвідомлюють цього. Саме тому в Україні реалізується пілотний проект державного регулювання цін на лікарські засоби для лікування осіб з гіпертонічною хворобою.

 

версія для друку