українська російська англійська
На Прикарпатті відкрили після капремонту дві сільські амбулаторії загальної практики сімейної медицини
29.04.2013 | 17:04
ІВАНО-ФРАНКІВСЬКА ОДА

На Прикарпатті відкрили після капремонту дві сільські амбулаторії загальної практики сімейної медицини У Городенківському районі Івано-Франківської області відбулись одразу два новосілля в галузі охорони здоров’я - відкриття після капітального ремонту амбулаторій загальної практики сімейної медицини у селах Чернятин та Серафинці.

«На роботи з  реконструкції цих сільських амбулаторій  виділено та освоєно більше 300 тис. грн., - зазначає головний лікар Городенківської центральної районної лікарні Леся Косовець. - У тому числі своїх 30 тис. грн. зібрали тамтешні місцеві громади, 27 тисяч вклали у спільну справу сільські ради. Також долучили свої кошти місцеві підприємці». 

На урочистостях з відкриття Чернятинської та Серафинської сільських амбулаторій загальної практики сімейної медицини директор департаменту охорони здоров’я Івано-Франківської облдержадміністрації Роман Мельник зазначив: «Оновлені сучасні амбулаторії у Чернятині та Серафинцях – яскравий приклад того, як має виглядати сільська медицина. Це ще один крок задля покращення медичної допомоги на селі, наближення лікарських послуг до населення, як цього вимагають реформи у галузі медицини, обласна і центральна влада».

За словами директора департаменту охорони здоров’я Івано-Франківської облдержадміністрації, «якщо будуть у такому прекрасному стані всі амбулаторії загальної практики сімейної медицини, жителі прикарпатських сіл  не їхатимуть до центральних районних лікарень за десятки кілометрів, а зможуть вчасно отримати кваліфіковану допомогу спеціалістів  на місці».

«Плануємо капітально відремонтувати, реконструювати ще 20 сільських амбулаторій, а окремим фельдшерсько-акушерським пунктам (ФАПи) надати статус лікарських амбулаторій», - запевнив у коментарі журналістам  з Городенківського району та області Роман Мельник.

 

версія для друку