українська російська англійська
М. Присяжнюк: Аграрії завершать сівбу основних ярих культур до середини травня
29.04.2013 | 17:40
Прес-служба Міністерства аграрної політики та продовольства

В Україні до завершення наближається сівба основних ярих зернових та зернобобових культур, яка буде здійснена до середини травня. На сьогодні вже посіяно понад 5 мільйонів га, або 62% від прогнозованих площ. Про це повідомив Міністр аграрної політики та продовольства Микола Присяжнюк.

«Наразі продовжується сівба пізніх ярих зернових і зернобобових культур. Кукурудза на зерно засіяна на площі 2,2 мільйона га, або 47% до прогнозу; цукрові буряки – 230 тисяч га, або 79%; соняшник – 2,5 мільйона га, або 64%; та соя – 413 тисяч га, або 29%. Ми очікуємо, що вже до середини травня на всій території України посів основних ярих культур завершиться», − поінформував Міністр.

Зараз також розпочато сівбу пізніх круп’яних культур (гречки, проса, рису), оптимальні агротехнологічні терміни для якої триватимуть до кінця травня.

Очільник відомства також зазначив, що у поточному році сільгоспвиробники мають значно краще порівняно з попередніми роками ресурсне забезпечення, щоб успішно завершити посівну.

«У наявності аграріїв наразі є 1266 тисяч тонн мінеральних добрив, або 131% до потреби. І це на 16% більше, ніж у минулому році. Також сільгоспвиробники мають достатню кількість засобів захисту рослин – 99% від потреби, насіння ярих зернових і зернобобових культур», − зазначив Микола Присяжнюк.

Також Міністр зауважив, що підприємства АПК активно залучають фінансові ресурси для проведення весняно-польових робіт. Вони вже залучили кредитів на суму 6 мільярдів гривень.

Окрім цього, здійснюється постійний моніторинг стану посівів озимих культур, проводиться друге підживлення та захист від хвороб і шкідників.

 

версія для друку