українська російська англійська
МОЗ: Чим більше людей буде охоплено щепленнями, тим більше життів буде врятовано
29.04.2013 | 18:10
Прес-служба Міністерства охорони здоров'я

Щорічно, починаючи з 2005 року, в Україні проводиться Європейський тиждень імунізації. Цього року захід відбувався з 22 по 27 квітня.  Його мета – пропаганда імунізації та підвищення рівня інформованості населення щодо захисту від інфекційних хвороб за допомогою вакцин. Сьогодні в Україні з метою попередження інфекційних захворювань проводиться імунізація населення проти: дифтерії, правця, кашлюку, поліомієліту, туберкульозу, вірусного гепатиту В, кору, епідемічного паротиту, краснухи.

Під час присвяченого Європейському тижню імунізації круглого столу з працівниками Черкаської обласної дитячої лікарні головний обласний дитячий імунолог, викладач педіатрії Черкаського медичного коледжу Лілія Назаренко зазначила: "Щеплення, як i будь-яка інша медична процедура, має свої переваги та вади, але користь, яку воно дає, не можна навіть порівнювати з можливим ризиком захворіти. Як i будь-яке інше втручання, щеплення може викликати побічну дію – почервоніння, підвищення температури, алергію, біль на мiсцi введення. Це цілком закономірний процес реакції організму на чужорідну речовину, який залежить від індивідуальних особливостей i в кожного проявляється по-різному. Батьки мають пам'ятати, що будь-які ліки, які вони дають дитині під час хвороби, мають цілий перелік побічних дій, які інколи є більш серйозними та небезпечними, ніж у вакцин. Окрім цього, збудники захворювань виробляють стійкість до антимікробних препаратів, що значно звужує можливості лікування. Тому медики зобов'язані надати батькам якомога повнiшу інформацію про інфекційне захворювання, від якого пропонується зробити щеплення, та його ймовірні ускладнення, а також про користь та побiчнi дії вакцини. Батьки мають право відмовитись робити профілактичні щеплення своїй дитині, але при цьому вони повинні усвідомлювати, що вся відповідальність за її здоров'я та життя лягає на них".

Також дитячий імунолог нагадала, що важливо розпочати первинний вакцинальний комплекс дитині в 3-х місячному віці, хоча у багатьох країнах світу його розпочинають раніше - в 2 місяці. Причиною є те, що після трьохмісячного віку організм дитини практично втрачає захисні антитіла проти різних інфекційних збудників, які були отримані від матері внутрішньоутробно. У віці старше 3-х місяців зустріч з інфекцією для немовляти  може стати фатальною. Тому імунізація в ранньому віці є вкрай необхідною.

МОЗ України, зокрема й головне управління охорони здоров'я та медицини катастроф Черкаської облдержадміністрації, особливу увагу приділяє діяльності, спрямованій на вакцинацію найбільш незахищених груп населення: чим більше людей буде охоплено щепленнями, тим більше життів буде врятовано.

"Варто подолати упередження та необізнаність, донести до населення фахову інформацію, - це і є основною метою проведення чергового Європейського тижня імунізації, - зазначає начальник відділу надання медичної допомоги матерям та дітям головного управління охорони здоров'я та медицини катастроф облдержадміністрації Людмила Стрєлкова. - Для цього в області впродовж тижня проведені навчальні семінари, науково-практичні конференції, круглі столи тощо, присвячені цій тематиці". Зокрема, під час науково-практичної конференції для лікарів-педіатрів прозвучав звіт про аналіз проведення щеплень в області за перший квартал 2013 року.

 

версія для друку