українська російська англійська
Микола Азаров: 9 травня завжди буде святом для народу-переможця і попередженням послідовникам нацизму
30.04.2013 | 14:12
ДЕПАРТАМЕНТ ІНФОРМАЦІЇ ТА КОМУНІКАЦІЙ З ГРОМАДСЬКІСТЮ СЕКРЕТАРІАТУ КМУ

Проголошення Львівською та Івано-Франківською міськрадами 9 травня днем жалоби за загиблими в роки Великої Вітчизняної війни є незаконним, адже суперечить Конституції України. Про це заявив у вівторок журналістам Прем'єр-міністр України Микола Азаров.

"Окремі органи місцевої влади всупереч чинному законодавству ухвалюють рішення, які виходять за межі їхньої компетенції. Хто їм дозволив встановлювати чи скасовувати загальнодержавні свята? У жодній європейській країні таке неможливо. Про яку європейську інтеграцію можна говорити там, де органи місцевої влади порушують чинну Конституцію?" - наголосив він.

На переконання Прем'єр-міністра, називати 9 травня днем скорботи аморально. "9 травня – це велике свято Перемоги, тому що був поставлений хрест на людиноненависницькій ідеології, хрест на теорії домінування однієї раси над іншою", - підкреслив Микола Азаров.

Він зауважив, що для сумування за загиблими є інший день: "У нас є день жалоби. Це 22 червня, коли на нас звалилося таке страшне лихо. І тому цього дня ми схиляємо голови і сумуємо, а 9 травня було, є і буде великим святом. І нікому не дозволено самостійно змінювати рішення, ухвалені на державному рівні".

Глава Уряду також вважає, що ті, хто намагається ревізувати Перемогу, повинні пам’ятати уроки історії і вирок, винесений всім цивілізованим світом нацизму.

"Так, вони сумують, бо вони є духовними послідовниками цієї людиноненависницької ідеології. І тому ми зробимо все, щоб паростки нацизму в нашій країні не проростали", - сказав він.

 

версія для друку