українська російська англійська
Ціни на ветеринарні послуги зменшено
30.04.2013 | 14:27
Прес-служба Державної ветеринарної та фітосанітарної служби

У лютому  цього року Міністерство аграрної політики та продовольства затвердило наказ, в якому визначило тарифи за послуги, які надають фахівці ветеринарної медицини. Вартість ветеринарних послуг була переглянута і зменшена.

Також значно впав у ціні процес ідентифікації худоби. На цей крок пішли для того, щоб взяти на облік якомога більше тварин. Так, ідентифікація сьогодні коштує 24 гривні 80 копійок.  Знизити ціну до мінімуму на послугу вдалося завдяки тому, що ветеринарний паспорт і ветеринарна картка, які раніше були документами суворої звітності, втратили цей статус.

«Ми створили всі умови для того, щоб ця послуга стала доступною для одноосібників. І дійсно, до ветеринарів звернулося  багато одноосібників, які утримують худобу, для того щоб зареєструвати та ідентифікувати її. Завдяки цьому не тільки забезпечується стабільна епізоотична ситуація в країні, а й селяни отримують можливість мати дотацію за утримання молодняку ВРХ», − зазначив Голова Держветфітослужби Володимир Горжеєв.

Розміри плати за окремі послуги ветеринарної медицини вдалося зменшити у 2-3 рази.

Зокрема, розміри плати за послуги з проведення лабораторних досліджень зменшені на 10-70% (залежно від виду дослідження). У зв’язку із розширенням галузі акредитації внесено біля 200 нових позицій щодо проведення фізико-хімічних показників, дослідження патологічного матеріалу на заразні хвороби.

За послуги, що надаються на агропродовольчих ринках та ярмарках, розмір плати за проведення ветсанекспертизи м’яса ДРХ, кролів, птиці, молока, риби та продуктів рослинного походження зменшено майже у 2 рази. Крім цього, упорядковано плати за проведення ветеринарно-санітарного огляду продуктів тваринного походження промислового виробництва.

На 40% зменшено розмір плати за клінічний огляд тварин, який проводиться лише при профілактичному карантині та лікуванні тварин, взяття зіскрібків шкіри, евтаназія, дезінсекція приміщень.

Сьогодні за клінічний огляд корови  та коня сплачується  12 гривень, за свиню  доведеться заплатити 10 гривень. За клінічний огляд дрібної рогатої худоби селяни сплачуватимуть 9 гривень, птиці – 1,5 гривні, бджолосім’ї –  17,5 гривень, риби – майже 4 гривні, собаки чи кота –  11,5 гривень.

Покращенню ситуації в галузі тваринництва сприяло спрощення у 2012 році процедури ідентифікації худоби та зменшення вдвічі її вартості. Проведення ідентифікації дає змогу господарям отримати доступ до державних дотацій. Держава таким чином забезпечує контроль якості продукції в ланцюзі «від  лану до столу».

 

версія для друку