українська російська англійська
Митники склали портрет типового контрабандиста мобільних телефонів та рейтинг схем нелегального ввезення телефонів
30.04.2013 | 15:34
Прес-служба Міністерства доходів і зборів

Це турист, який повертається в Україну літаком, у валізі в нього кілька телефонів IPhone. Щоб не видати себе митникам, він обирає «зелений коридор». Після викриття спочатку намагається «розплатитися» з митником одним із телефонів. Проте далі, під тиском обставин, зізнається у спробі порушити закон.

З початку року (станом на 23.04.2013) митними органами припинено 43 спроби незаконно ввезти в Україну мобільні телефони. Загалом, вилучено 231 телефон загальною вартістю майже 520 тис. грн.

У більшості випадків це були телефони торгової марки IPhone. Вилучено понад 76 одиниць такої продукції на загальну суму майже 350 тис. грн., що становить понад 67% від загальної вартості всіх вилучених митними органами телефонів.

У переважній більшості до спроб незаконно ввезти в Україну мобільні телефони причетні громадяни –  у 98%  від загальної кількості таких порушень саме громадяни були учасниками цих оборудок.

Слід зазначити, що у 95% випадків громадяни діють досить передбачувано.

Рейтинг схем, які використовують громадяни, щоб ввезти мобільні телефони без оподаткування, виглядає наступним чином:

1 місце (44%): порушення громадянами порядку проходження митного контролю в зонах спрощеного митного контролю («зелений коридор») –19 випадків на загальну вартість 303,8 тис. грн.

2 місце (37%): пересилання через митний кордон України у мiжнародних поштових та експрес-вiдправленнях товарiв, заборонених до такого пересилання – 16 фактів, вилучено 27 телефонів на суму майже 132,4 тис. грн.

3 місце (14%): недекларування телефонів – 6 фактів, вилучено 60 телефонів на суму майже 70 тис. грн.

Нагадаємо, що Указом Президента України від 24.12.2012 №726/2012 утворено Міністерство доходів і зборів України шляхом реорганізації Державної податкової служби України та Державної митної служби України, поклавши на Міністерство, що утворюється, функцію з адміністрування єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування.

версія для друку