українська російська англійська
Українська делегація презентувала експертам ООН нові картографічні матеріали з географічних назв
30.04.2013 | 15:44
Прес-служба Державного агентства земельних ресурсів

Українська делегація під час засідання відділу Східна Європа, Північна та Середня Азія Групи експертів Організації Об’єднаних Націй з географічних назв у Ялті презентувала нові картографічні матеріали, примірники нормативних і довідкових видань з географічних назв. У заході взяли участь фахівці з Азербайджану, Болгарії, Латвії, Литви, Росії та України.

Директор департаменту топографо-геодезичної і картографічної діяльності Державного агентства земельних ресурсів України, голова української делегації Іван Заєць докладно розповів зарубіжним колегам про національні геопортали “Державна геодезична мережа України”, “Довідник адміністративно-територіального устрою України” та “Публічна кадастрова карта України” і поінформував про стан робіт із створення Державного реєстру географічних назв.

На засіданні також розглядалися питання щодо розробки нормативно-правової бази, перспектив розвитку робіт із створення національних баз (каталогів, реєстрів) географічних назв, довідників, словників географічних назв, впровадження систем латинізації тощо. Значний інтерес усіх учасників викликала продукція вітчизняного виробника –  ДНВП “Картографія”.

Проведення в Україні засідання Відділу Східної Європи, Північної та Середньої Азії Групи експертів ООН з географічних назв сприятиме вирішенню питань національної та міжнародної стандартизації географічних назв.

Після завершення роботи експертів відбулося засідання робочої групи з географічних назв Міждержавної ради з геодезії, картографії, кадастру та дистанційного зондування Землі держав-учасниць СНД, на якому фахівці розглянули організаційні та технологічні питання модернізації Електронного бюлетеня змін назв географічних об’єктів держав-учасниць СНД щодо доповнення його електронними картами політико-адміністративного устрою держав-учасниць СНД.

Запропонований Україною варіант електронної карти було рекомендовано для розгляду стосовно можливості його використання членами робочої групи при розробленні карт політико-адміністративного устрою своїх держав.

 

версія для друку