українська російська англійська
На Рівненській АЕС завершилась робота тимчасового представника Всесвітньої асоціації операторів АЕС
30.04.2013 | 16:18
Прес-служба Міністерства енергетики та вугільної промисловості

Упродовж тижня на Рівненській атомній електростанції працював тимчасовий представник Московського центру Всесвітньої асоціації операторів атомних  електростанцій (МЦ ВАО АЕС) Максим Дироватий. Він проводив цільові спостереження з керівництвом і персоналом РАЕС. Особлива увага при цьому приділялася тим сферам, які були відзначені як сфери для покращання під час партнерської перевірки ВАО АЕС, що проходила на Рівненській АЕС у листопаді минулого року.

Основною метою представників ВАО АЕС на майданчиках атомних електростанцій є забезпечення ефективної взаємодії між сторонами. Також в обов’язки представника на майданчику входить підготовка щоквартальних звітів, які включають інформацію про стан сфер для покращання і рекомендацій партнерський перевірок і місій технічної підтримки ВАО АЕС, показників роботи ВАО АЕС, подій на атомних станціях тощо. Ця робота спрямована на максимальне підвищення безпеки і надійності атомних електростанцій в усьому світі.

На Рівненській АЕС цього разу особлива увага приділялася таким сферам, як управління службою досвіду експлуатації, ремонт і ремонтні процедури та документація. Як зауважив Максим Дироватий, після проведення партнерської перевірки на станції у листопаді минулого року РАЕС розробила низку заходів для покращання роботи у цих сферах. Заходи наразі – на стадії виконання. Багато чого зроблено, однак багато ще належить зробити. Найбільшу увагу, за словами тимчасового представника ВАО АЕС, варто приділити ремонту та ремонтним процедурам і документації. Зокрема, приведенню ремонтної документації до міжнародних вимог і стандартів, створенню і підтриманню в актуальному стані покрокових ремонтних процедур, застосуванню інструменту.

«Варто зауважити, що робота на Рівненській АЕС у цьому напрямку ведеться і керівництво станції приділяє цьому серйозну увагу», - говорить М.Дироватий.

Результатом роботи тимчасового представника Московського центру ВАО АЕС на майданчику РАЕС стане квартальний звіт, у якому будуть відображені теми цільових спостережень та їх моніторинг, статус сфер для покращання, стан і тренди показників роботи ВАО АЕС на РАЕС. Звіт буде надано керівництву станції та Московського центру ВАО.

У вересні цього року на Рівненській АЕС пройде планова місія технічної підтримки ВАО АЕС за темою «Ремонт і ремонтні процедури». Рівненським атомникам буде представлено найкращий світовий досвід у сфері розробки ремонтних процедур та проведення ремонтів.

Довідково

Рівненська атомна електростанція (РАЕС) розташована на північному заході Рівненської області. На РАЕС експлуатуються чотири енергоблоки сумарною потужністю 2 835 МВт: блок №1 (ВВЕР-440) потужністю 420 тис. кВт з 1980 року, блок №2 (ВВЕР-440) потужністю 415 тис. кВт з 1981 року, блок №3 (ВВЕР-1000) потужністю 1 млн. кВт з 1986 року, блок №4 (ВВЕР-1000) потужністю 1 млн. кВт з 2004 року.

10 грудня 2010 року Держатомрегулювання України дало дозвіл на продовження терміну експлуатації енергоблоків №№ 1,2 РАЕС ще на 20 років: до 2030 і 2031 років відповідно.

версія для друку