українська російська англійська
У МОН обговорили питання практичного застосування та комерціалізації наукових результатів ВНЗ
30.04.2013 | 16:45
Прес-служба Міністерства освіти і науки

30 квітня у Міністерстві освіти і науки під головуванням директора департаменту наукової діяльності та ліцензування Олександра Якименка відбулося засідання робочої групи з розгляду питань практичного застосування та комерціалізації наукових результатів.

Робоча групи утворена з метою визначення шляхів та можливості врегулювання нормативно-правової бази щодо практичного застосування прикладних наукових результатів, отриманих від виконання науково-дослідних робіт вищих навчальних закладів ІІІ – ІV рівнів акредитації та наукових установ, що належать до сфери управління МОН.

Під час засідання учасниками робочої групи висловлено низку пропозицій щодо:

–новітніх форм, методів, шляхів практичного застосування результатів фундаментальних та прикладних наукових досліджень і розробок ВНЗ та наукових установ;

–удосконалення нормативно-правової бази, яка регулює відносини у цій сфері;

–отримання доходів ВНЗ від упровадження наукових результатів та їх комерціалізації;

–захисту прав на об’єкти інтелектуальної власності, зокрема, через отримання патентів.

Директор департаменту наукової діяльності та ліцензування Олександр Якименко підкреслив, що у результативній комерціалізації винаходів зацікавлений, у першу чергу, університет. «Вищі навчальні заклади повинні мати свою вигоду в тому, що навколо них працюють суб’єкти наукової сфери – мати можливість оновити лабораторну базу, продовжувати заохочувати науковців. Потрібно розуміти, що все це у першу чергу робиться для того, щоб кожен університет мав змогу розвиватися, проводити нові наукові дослідження, підвищувати якість своїх винаходів, а комерціалізація – це лише один із інструментів на шляху досягнення таких результатів», – зазначив Олександр Якименко.

Директор департаменту закликав учасників робочої групи вносити конкретніші та конструктивні пропозиції, на основі яких удосконалюватиметься нормативно-правова база, що дозволить повною мірою налагодити механізм практичного застосування та комерціалізації наукових результатів вищими навчальними закладами.

 

версія для друку