українська російська англійська
Україна зацікавлена у розширенні торговельно-економічного співробітництва з Болгарією
30.04.2013 | 16:54
Прес-служба Міністерства економічного розвитку і торгівлі

Міністр економічного розвитку і торгівлі України Ігор Прасолов провів зустріч із Надзвичайним і Повноважним Послом Республіки Болгарія в Україні Красиміром Мінчевим і болгарською делегацією, в складі якої перебували представники бізнесу.

Ігор Прасолов відзначив давні традиції українсько-болгарського співробітництва і запевнив що, зустріч сприятиме подальшому розвитку двосторонніх відносин.

«Ми вдячні Болгарії за підтримку і практичне сприяння в реалізації євроінтеграційної стратегії України. Ми приділяємо особливу увагу питанню підписання Угоди про асоціацію між Україною і ЄС, яка включає і створення поглибленої та всеосяжної зони вільної торгівлі з Євросоюзом», - сказав Ігор Прасолов.

Він також зазначив, що Болгарія є найбільшим торговельно-економічним партнером нашої країни в Балканському регіоні. І Україна зацікавлена у подальшому розширенні українсько-болгарського торговельно-економічного співробітництва.

«Болгарська Республіка традиційно є для нас важливим і надійним торговельним партнером. Хочу відзначити, що за підсумками 2012 року зовнішньоторговельний оборот товарами та послугами між Україною та Республікою Болгарія склав 916 млн. дол. США, - сказав Ігор Прасолов. - Безумовно, у нас є невикористані резерви. Зокрема, обом сторонам необхідно активно розвивати виробничу кооперацію, взаємне інвестування, міжрегіональне економічне співробітництво», - підсумував Ігор Прасолов.

Нагадаємо, за 2012 рік експорт українських товарів і послуг в Республіку Болгарія склав 613 млн. дол. США, імпорт болгарських товарів і послуг в Україну - 300 млн. дол. Позитивне сальдо за цей період - 313 млн. дол. США.

 

версія для друку