українська російська англійська
Микола Присяжнюк: У першому кварталі товарообіг між Україною та ЄС збільшився на 46%
30.04.2013 | 17:17
Прес-служба Міністерства аграрної політики та продовольства

Україна продовжує посилювати свої позиції на ринку агропродукції ЄС.  Лише протягом першого кварталу поточного року товарообіг між Україною та країнами ЄС збільшився на 46% і сягнув 2,5 мільярда доларів. До того ж, вітчизняний аграрний сектор готовий до підписання угоди про Зону вільної торгівлі та угоди про Асоціацію з ЄС, що підтвердили європейські фахівці. Про це під час зустрічі з комісарами Європарламенту у Брюсселі повідомив Міністр аграрної політики та продовольства Микола Присяжнюк.

«Для аграрного сектору зустріч з єврокомісаром з аграрного сектору є дуже важливою. Ми обговорили та вирішили низку нюансів і дійшли висновку, що питань, які б заважали підписати угоду про ЗВТ і Асоціацію з ЄС в аграрному секторі, ні з боку України, ні з боку ЄС немає. Тобто аграрний сектор зробив усе для того, щоб ці два документи були підписані», − зазначив очільник відомства.

Зі слів Миколи Присяжнюка, ЄС, своєю чергою, посприяв виходу продукції вітчизняного агросектору на європейський ринок. Що ж до розвитку сільських територій, то Україна отримала можливість долучитися до Програми європейського сусідства щодо сільського господарства та розвитку сільських територій ENPARD.

«Ми долучаємося до програми, яка існує в Європейському союзі – це програма ENPARD, що передбачає розвиток сільських територій і кооперативів на селі. В Європі ця програма вже дала свої результати. Європа вже відпрацювала програму, яка передбачає технічну, фінансову допомогу для створення кооперативів. А нам, після того як ми ліквідували колгоспи, потрібно запропонувати ефективну форму господарювання на селі», − наголосив Микола Присяжнюк. 

версія для друку