українська російська англійська
Коментар К. Грищенка у зв'язку з рішенням Офісу торговельного представника з питань захисту прав інтелектуальної власності в Україні
02.05.2013 | 11:05
Прес-служба Віце-прем'єр-міністра

Коментар Віце-прем’єр-міністра Костянтина  Грищенка у зв’язку з рішенням Офісу торговельного представника з питань захисту прав інтелектуальної власності в Україні:

  - Дієвий захист прав інтелектуальної власності в Україні стає дедалі важливішим чинником забезпечення сприятливих умов для розбудови в країні інноваційної економіки та розвитку вітчизняної галузі інформаційних технологій. Дане питання перебуває під особистим контролем Президента України Віктора Януковича, який всіляко підтримує збільшення частки високотехнологічних виробництв у загальній структурі національної економіки.

За цих умов в Україні із жалем сприйняли рішення Офісу торговельного представника США визначити нашу країну в якості одного з основних порушників прав інтелектуальної власності у світі в рамках так званого «Списку 301». Такий статус не відображає реального стану справ у цій сфері та не враховує зусилля української влади, спрямовані на вдосконалення законодавчої бази та практики правозастосування в питаннях інтелектуальної власності.

  Лише з початку цього року в питаннях захисту прав інтелектуальної власності були досягнуті наступні результати:  

Урядом безпосередньо розпочато легалізацію програмного забезпечення, встановленого на комп’ютерах в органах виконавчої влади (на ці цілі у цьогорічному державному бюджеті виділено 100 млн. грн.). Окремим розпорядженням Генерального прокурора України встановлено прокурорський нагляд за дотриманням прав інтелектуальної власності у міністерствах та відомствах.

Правоохоронними органами спільно з Державною службою інтелектуальної власності з початку року конфісковано у 5 разів більше контрафактних оптичних носіїв неліцензійних відео-, аудіоматеріалів та програмного забезпечення, ніж за весь попередній рік.

У квітні закрито два великих Інтернет-ресурси, що використовувалися для поширення неліцензійного відео- та аудіо-контенту.

Ведеться робота з депутатським корпусом щодо прискорення ухвалення двох законопроектів (обидва вже пройшли перше читання), які посилюють відповідальність за порушення авторських прав, у тому числі і в мережі Інтернет.

Істотно посилена інформаційно-роз’яснювальна робота, особливо, серед молодого покоління з метою формування поваги до інституту прав інтелектуальної власності та не толерантного ставлення до Інтернет-піратства.

  Не викликає заперечень, що у напрямі посилення захисту прав інтелектуальної власності в Україні ще необхідно достатньо багато зробити. І в цій справі ми розраховуємо на підтримку наших американських та інших іноземних партнерів. Сьогоднішнє рішення Офісу торговельного представника США не сприяє такій співпраці. Попри це український Уряд продовжить вживати енергійних кроків із зміцнення поваги до прав інтелектуальної власності у нашій державі та буде домагатися, щоб вже за 6 місяців, як це передбачено американським законодавством, статус України в рамках «Списку 301» було переглянуто.

  Ми залишаємося на позиції необхідності забезпечення ефективного захисту прав інтелектуальної власності в Україні, чого вимагають як наші міжнародні зобов’язання, так і усвідомлення позитивного впливу таких заходів на побудову конкурентоздатної інноваційної економіки. Відповідну роботу український Уряд продовжить у тісній взаємодії з усіма заінтересованими установами, організаціями та компаніями-правовласниками як всередині країни, так і за кордоном.              

 

версія для друку