українська російська англійська
Олександр Вілкул: Створення транспортних коридорів через територію України може забезпечити зростання ВВП до 5%
07.05.2013 | 09:26
Прес-служба Віце-прем’єр-міністра

«Україна має колосальний транзитний потенціал. Але в Україні немає жодного транспортного коридору, який на всій протяжності складається з доріг першої категорії. При створенні таких доріг в рамках транспортних коридорів Південь-Північ, Захід-Схід, Чорноморський басейн - Східна Європа - Росія, Південно-Захід - Південно-Схід потенціал зростання ВВП країни складе до 5%», - сказав Олександр Вілкул, коментуючи Концепцію стратегії розвитку автодорожнього господарства, яка була розроблена на основі аналізу кращих практик розвитку та управління автодорожнього господарства в країнах Європейського Союзу.

Він підкреслив, що ключові автомобільні транзитні потоки через нашу країну збігаються з основними внутрішніми автошляхами України і йдуть по 4-х напрямках:

• Потік Північ-Південь забезпечує 46% транзитного товарообігу. На цьому маршруті тільки близько 50% доріг 1-ї категорії.

• Потік Схід-Захід - 24% транзиту. Частка доріг 1-ї категорії - близько 25%.

• Потік з Чорноморського басейну в Східну Європу і Росію - 20% транзитного товарообігу. Частка доріг 1-ї категорії близько 3%.

• Ще менше частка доріг першої категорії - близько 2% - на маршруті Південно-Захід - Південний Схід, який забезпечує 3% транзиту.

C:\Users\USER\Pictures\Презентація _дороги_22042013\Слайд5.JPG

версія для друку