українська російська англійська
О.Вілкул: Для підвищення якості доріг необхідно збільшити щорічне фінансування з 16,9 до 40 млрд. грн.
07.05.2013 | 12:43
Прес-служба Віце-прем'єр-міністра

Віце-прем'єр-міністр України Олександр Вілкул представив Концепцію стратегії розвитку автодорожнього господарства на засіданні Уряду. Вона була розроблена на основі аналізу кращих практик розвитку та управління автодорожнього господарства в країнах Європейського Союзу.

Віце-прем'єр-міністр зазначив, що необхідно реформувати «Укравтодор».

«Неефективно, коли планування, функції замовника, контроль, а часто і виконання робіт зосереджені в одному відомстві. Необхідна нова система», - сказав Олександр Вілкул.

За його словами, функцію стратегічного планування з розвитку дорожнього господарства необхідно закріпити за Мінінфраструктури, функцію контролю якості доріг - за Укртрансінсспекцією. А «Укравтодор» у запропонованій Олександром Вілкулом нової стратегії має виступати лише замовником робіт доріг державного значення - таких доріг в Україні 52 тис. км.

При цьому 117,7 тис. км доріг місцевого значення разом із фінансуванням Віце-прем'єр-міністр пропонує передати до сфери відповідальності облдержадміністрацій і особисто голів ОДА, щоб персоніфікувати відповідальність за якість таких доріг у кожній області.

«Реформування системи «Укравтодору» має супроводжуватися збільшенням фінансування на утримання, ремонт і будівництво доріг із передбачених у бюджеті на цей рік 16,9 млрд. грн. до 40 млрд. грн. на рік», - підкреслив О.Вілкул.

 

версія для друку