українська російська англійська
На Херсонщині козаки відзначили 304-ту річницю заснування Кам'янської Січі
07.05.2013 | 16:20
Херсонська ОДА

У с.Республіканець Бериславського району Херсонської області відбулися міжрегіональні урочистості з нагоди відзначення 304-ї річниці заснування Кам’янської Січі та вшанування пам’яті кошового отамана Костя Гордієнка.

У заходах взяли участь представники органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування, члени козацьких організацій Херсонської області та інших регіонів країни (міст Мелітополя, Запоріжжя, Одеси, Миколаєва, АР Крим).

У рамках заходу було проведено молебень по загиблих козаках, покладання квітів до пам’ятників козацької доби.

Крім того, під час проведення заходу відбулися спортивні змагання на козацьку тематику та частування всіх козацьким кулішем.

Всього в урочистостях взяло участь понад 700 осіб.

Довідково

Кам'янська Січ була заснована запорозькими козаками після зруйнування Чортомлицької Січі російськими військами. Перший етап існування - 1709-1711 рр, другий – 1728-1734 рр.

Січ розташовувалася в місці впадання річки Кам'янки у рніпро, поблизу нинішнього села Республіканець (Бериславський район). У її володіння входили землі Кам'янки, Олешшя (Цюрупинськ), а також Очакова понад Дніпром і Чорним морем. Козаки мали право збирати мито з переправ на Дніпрі і Бузі.

У Січі знаходились похідна церква, курені та ремісничі майстерні і шинки, а також на території Січі був розвинений гончарний та ливарний промисли.

 

версія для друку