українська російська англійська
Держфінінспекція розробила законопроект щодо запровадження аудиту адміністративної діяльності
08.05.2013 | 11:10
Прес-служба Державної фінансової інспекції

Держфінінспекція України розробила проект закону України, яким передбачено запровадження аудиту адміністративної діяльності. Зараз законопроект перебуває на погодженні у Міністерстві фінансів та Міністерстві економічного розвитку і торгівлі України. Про це повідомив в.о. Голови Держфінінспекції України Віктор Костюшко під час робочої наради.

За його словами, метою прийняття зазначеного законопроекту є запровадження оцінки управлінської діяльності органів державної влади, органів влади АР Крим та органів місцевого самоврядування.

«Як свідчать результати роботи Держфінінспекції, на сьогодні запровадження державного аудиту адміндіяльності є актуальним через низку проблем у забезпеченні фінансово-бюджетної дисципліни, через зловживання під час використання державних ресурсів, що часто зумовлено неналежним виконанням окремими керівниками органів влади та місцевого самоврядування основних задач і функцій, визначених законодавчими і нормативно-правовими актами, посадовими інструкціями тощо», – наголосив Віктор Костюшко.

У разі прийняття зазначеного законопроекту оцінці державного аудиту підлягатиме діяльність органів державної влади та місцевого самоврядування, доцільність їхнього функціонування та державних витрат на їхнє утримання.

Це надасть змогу інформувати керівництво держави про ефективність та результативність діяльності органів державної влади та місцевого самоврядування щодо виконання покладених на них завдань, функцій та повноважень, стосовно якості прийнятих управлінських рішень та ефективності їх виконання з метою оцінки їхньої діяльності для забезпечення раціонального використання суспільних ресурсів.

Запровадження такого аудиту забезпечить здійснення аналізу обґрунтованості управлінських рішень, що впливають на дохідну та видаткову частини бюджету, що особливо актуально в контексті економії бюджетних коштів, та сприятиме підвищенню ефективності діяльності органів державної влади та місцевого самоврядування.

«Аудит адміндіяльності не поширюватиметься на діяльність суб’єктів господарювання, що повністю відповідає курсу держави на дерегуляцію та зменшення тиску контролюючих органів на сферу господарювання», – зазначив Віктор Костюшко.

Як повідомлялося раніше, Держфінінспекція України ініціювала запровадження аудиту адміністративної діяльності як комплексного контролю й оцінки якості механізмів управління, рівня досягнення цілей і завдань, поставлених перед урядовими органами та установами, визначення реального ефекту від їхньої діяльності.

 

 

версія для друку