українська російська англійська
Майже 9 млн. грн. одноразової грошової допомоги виплатили ветеранам Закарпаття до 9 травня
08.05.2013 | 16:44
Закарпатська ОДА

Шанобливе ставлення до ветеранів та підвищення їх рівня життя – одне з головних завдань для керівників країни та області. На цьому напередодні свята Перемоги ще раз наголосив під час зустрічі з учасниками війни голова Закарпатської облдержадміністрації Олександр Ледида.

Очільник Закарпаття поспілкувався з ветеранами під час неформальної зустрічі – традиційного обіду напередодні свята. Учасники війни розповідали про свої проблемні питання: здебільшого, нестачу коштів на оздоровлення та медикаменти:

- Також турбує питання пільгового перевезення на пасажирському транспорті. А стосовно проблеми медикаментозного забезпечення, особливо це стосується міста Ужгорода, де, буває, ліки для ветеранів отоварюють рідше одного разу на місяць, - поділився досвідом  голова організації ветеранів України у Закарпатській області Іван Бігунець.

Олександр Ледида наголосив: Глава держави особисто контролює виконання соцініціатив, спрямованих на підвищення соціальних стандартів для ветеранів війни. Лише за останні 2 роки середній розмір пенсій учасникам війни підвищився на 473 гривні, або на 49%. Пенсії членам сімей померлих інвалідів війни було збільшено на 702 гривні, або на 66%.

Одноразова грошова допомога до Дня Перемоги закарпатським ветеранам склала майже 9 млн. грн. Ще 350 тис. грн. – виділено у перші місяці 2013-го через обласну програму «Турбота». Минулоріч уперше за останні роки закуплено три квартири для інвалідів війни, - зауважив Олександр Ледида. Також керівник краю наголосив: для оздоровлення та лікування ветеранів намагаються залучати і спонсорські кошти.

Окрім вищезгаданого, з початку 2013-го коштом місцевих бюджетів області закарпатським ветеранам надано допомоги на 340 тис. грн. А 99 ветеранів отримали кошти на поліпшення побутових умов. Упродовж 2012-го інваліди та учасники бойових дій Великої Вітчизняної війни отримали два десятки новеньких авто.

Довідково

Сьогодні на Закарпатті проживає 810 інвалідів Великої Вітчизняної війни, 406 – безпосередніх учасників бойових дій, 2796 – учасників війни, 2317 – удів.

 

 

версія для друку