українська російська англійська
О.Вілкул: Окопи Сталінграда й Курська, форсування Дніпра, прапор Перемоги над рейхстагом - незабутні символи історії
09.05.2013 | 12:09
Прес-служба Віце-прем'єр-міністра

Віце-прем’єр-міністр України Олександр Вілкул взяв участь у святкових заходах з нагоди Дня Перемоги, які пройшли у Дніпропетровську.

«Окопи Сталінграда й Курська, форсування Дніпра, прапор Перемоги над рейхстагом - незабутні символи історії українського народу. 2013 рік проходить під знаком 70-ї річниці Битви за Дніпро, що поклала початок остаточному звільненню України від загарбників. З цієї нагоди цього року в Дніпропетровській області реалізується масштабний комплекс військово-патріотичних проектів. Це зміцнює дух нашого народу і це є однією із ключових складових розвитку країни», - сказав Олександр Вілкул.

Віце-прем’єр-міністр України разом з головою Дніпропетровської обласної державної адміністрації Дмитром Колєсніковим, головою Дніпропетровської обласної ради Євгеном Удодом, Дніпропетровським міським головою Іваном Куліченком, головою ради Дніпропетровської обласної організації ветеранів Станіславом Шевченком, ветеранами війни, представниками громадських організацій, політичних партій та мешканцями міста урочисто поклали квіти до Монументу «Вічна Слава».

Після церемонії покладання квітів присутні вшанували пам’ять загиблих солдатів хвилиною мовчання та святковим салютом.

А на набережній Дніпропетровська Віце-прем’єр-міністр України разом з ветеранами війни взяв участь у церемонії спуску символічного «Вінка Пам’яті» на води Дніпра.

У рамках святкування 68-ї річниці Перемоги у Великій Вітчизняній війні 1941-1945р.р. у Дніпропетровську відбувся військовий парад. Традицію проведення парадів в обласному центрі було відновлено у 2010 році саме за ініціативи Олександра Вілкула.

«Збереження правдивої історії, підтримка ветеранів, військово-патріотичне виховання молоді - це наш священний обов'язок. Вічна слава солдатам Перемоги, які відстояли свободу і право на життя! Вічна пам'ять героям, полеглим в боях за визволення нашої Вітчизни!», - сказав Олександр Вілкул.

Набережною міста пройшли колони в складі представників військових частин Дніпропетровської області, кафедри військової підготовки Дніпропетровського національного університету залізничного транспорту, Головного управління державної служби надзвичайних ситуацій України у Дніпропетровській області, підрозділ міліції особливого призначення «Беркут», студенти Дніпропетровського державного університету  внутрішніх справ України, Академії митної служби України, курсанти комунального підприємства «Муніципальна гвардія», ліцею з посиленою військово-фізичною підготовкою  Дніпропетровської  міської ради.

Загалом в урочистому параді взяли участь понад 1 тисячі особового складу та військова техніка. Крім того, була організована виставка 8 одиниць військової техніки часів Великої Вітчизняної війни та стрілецької зброї.

 

 

версія для друку