українська російська англійська
О.Вілкул: Понад 55 тис. жителів Дніпропетровщини взяли участь в акції "Безсмертний полк"
09.05.2013 | 13:30
Прес-служба Віце-прем'єр-міністра

DSC_0649.JPGНа День Перемоги у рамках акції «Безсмертний полк» понад 55 тис. жителів Дніпропетровщини на чолі з Віце-прем'єр-міністром України Олександром Вілкулом пройшли колоною з фотографіями своїх родичів-фронтовиків.

«Я йшов у колоні, і як тисячі дніпропетровців ніс портрет свого діда. Він пройшов всю війну з 1941 по 1945 рік. І коли я йшов у колоні я задав собі питання: «А чи зможуть ці молоді хлопці, які йдуть з фотографіями воїнів, піднятися, як їх діди і прадіди, з гранатами на танк і битися з переважаючими силами противника?», - сказав Олександр Вілкул, - я йшов у колоні, я бачив їхні очі і я знаю відповідь: «Так! Ми зможемо, і не дай Бог нашим ворогам піти на нас. Ці хлопці зможуть встановити прапор Перемоги!».

У заході також взяли участь голова Дніпропетровської облдержадміністрації Дмитро Колєсніков, голова Дніпропетровської обласної ради Євген Удод та народний депутат України Іван Ступак.

DSC_0634.JPG «У кожній сім'ї є свої герої війни, які воювали проти німецько-фашистських загарбників, билися за свободу, мир і життя майбутніх поколінь. Для того щоб зберегти пам'ять про ветеранів Великої Вітчизняної війни  започаткована акція «Безсмертний полк». У її рамках створений спеціальний сайт nashpolk.dp.ua, на якому кожен бажаючий може розповісти про героя війни зі своєї родини та розмістити його фотографії», - сказав Олександр Вілкул.

Зараз на сайті вже розміщено близько 7 тисяч фотографій солдатів Великої Вітчизняної війни і акція триває.

«Цього року у рамках відзначення 70-річчя Битви за Дніпро з тих фотографій, які розміщуються на сайті, будуть створені фотоекспозиції для бібліотек та шкільних музеїв області», - зазначив Віце-прем'єр-міністр України.

Учасники акції «Безсмертний полк» пройшли урочистою колоною по Набережній Дніпропетровська.

 

 

версія для друку